Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Film Tasarımı Bölümü

Nereden Yazdırıldığı: Dokuz Eylül Üniversitesi Forumu
Kategori: Dokuz Eylül Üniversitesi
Forum Adı: DEU Güzel Sanatlar Fakültesi
Forum Tanımlaması: Resim, müzik, heykel, sinema-tv...
URL: http://www.deuforum.com/forum_posts.asp?TID=21170
Tarih: 19/Kasım/2019 Saat 14:10


Konu: Film Tasarımı Bölümü
Mesajı Yazan: auroraeos
Konu: Film Tasarımı Bölümü
Mesaj Tarihi: 20/Ekim/2009 Saat 16:16
Arkadaşlar bu sene özel yetenek sınavı ile Film Tasarımı Bölümü öğrenci aldı. Bu bölümde okuyan arkadaşlar yada bilgisi olanlar sınavlar hakkında bilgi verebilirlermi?Cevaplar:
Mesajı Yazan: catgirl
Mesaj Tarihi: 20/Ekim/2009 Saat 18:07
ben gelenekselciyim bu konuda bilgim yok ama nacizane tavsiyem bölüm hocalarıyla bir görüş hem daha net bilgi alırsın hemde tanışmış olursun :)

-------------
İstanbullu


Mesajı Yazan: BaLa
Mesaj Tarihi: 28/Ekim/2009 Saat 15:28
Dostum ben sana yardımcı olabilirm. Msn yazarsan ekleyebilirim seni...


Mesajı Yazan: auroraeos
Mesaj Tarihi: 30/Ekim/2009 Saat 10:59
Film tasarımı bölümü hakkında bilgi verebilirsen sevinirim mailto:aurora--eos@hotmail.com - aurora--eos@hotmail.com msn adresim


Mesajı Yazan: director88
Mesaj Tarihi: 05/Kasım/2009 Saat 04:09
Ben kocaeli ünv radyo sinema tv 1. sınıfta okuyorum ama izmir gibi bir şehirde okumak ayrıca daha kaliteli bir okulda okumanın daha ii oldugunu düşünüyorum... acaba yetenek sınavlarında nasıl sorulor soruluyor ve ders programında hangi dersler var özellikle de benim başımın belası olan ing yoktur umarım :D varsa da sadece temel ing olsa keşke bu konularda bana bilgi verirseniz arkdaşlar çok sevinirim .. cvplarınızı bekliyorum ..


Mesajı Yazan: auroraeos
Mesaj Tarihi: 09/Kasım/2009 Saat 14:06

Film Tasarım ve Yazarlık Anasanat Dalı  

          Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Anasanat Dalı
         Film Tasarım ve Yönetmenliği Anasanat Dalı

          Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Anasanat Dalı 

              İlk aşama genel kültür testi, ikinci aşama algılama, yaratıcılık ve ifadeyi ölçen Yetenek Sınavı ve Sözlü Görüşme.

İkinci aşama sınavlarda neler soruldu arkadaşlar bilen varmı? Sınavlar bölümlere göre farklımı uygulandı.Cevaplarınızı bekliyorum.

BuMesajı Yazan: vendetta_s
Mesaj Tarihi: 11/Şubat/2010 Saat 22:13
bazı sorularım için denizyesilfiliz@hotmail.com u ekleyebilir misiniz


Mesajı Yazan: colddplay
Mesaj Tarihi: 10/Nisan/2010 Saat 16:49
Fikri olan yokmu


Mesajı Yazan: Quorthon
Mesaj Tarihi: 01/Mayıs/2010 Saat 16:00

bende bu sene aynı bölümden sınava giricegim.Tercihim 'Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Anasanat Dalı'ndan yana olucaktır.

Edindigim bilgiye göre
ilk olarak genel kültürle ilgili sözlü mülakat olur daha sonrada sinemayla ilgili , kurgu,çekim,senaryo bu tarz şeylerden yazılı mülakat olur.Bol bol haftalık sinema dergilerini okuyorum,sinema tarihi ile ilgili internet üzerinden çeşitli araştırmalar yapıyorum.Ve bol bol sanat sineması izliyorum.Bunlar yararlı olabilir gibime geliyor.


Mesajı Yazan: faithcure
Mesaj Tarihi: 25/Haziran/2010 Saat 03:48
23


Mesajı Yazan: faithcure
Mesaj Tarihi: 25/Haziran/2010 Saat 03:48
Yukarıdaki mesajım için kusura bakmayınız..
algılama, yaratıcılık ve ifadeyi ölçen : sözlümü olacak yoksa yazısal mı?


Mesajı Yazan: delira35
Mesaj Tarihi: 04/Ağustos/2010 Saat 17:46
arkadaşlar ben geçen sene bu sınava girdim ancak yerleşemedim (film tasarım ve yazarlık bölümü için)

film tasarım ve yazarlık 5 aşamadan oluşuyor

önce 100 soruluk bir sınava giriyorsun bu soruların yarısı sinemayla ilgili diğer yarısı diğer tüm sanatlarla ilgili soruların yarısıda boşluk doldurma klasik müzik den idil birete heykelcilikden su altı sporlarına kadar bir sürü soru var ve 2.aşamaya geçmen için en az 50 soruya doğru cevap verebilmen lazım yoksa eleniyorsun bu sınavı geçenler 2.aşamaya geçmeye hak kazanıyor

2.aşamada psikolojik bir yazı ile ilgili yazı yazıyorsun bir saat süresi vardı

3.aşamada iki tane resim veriyorlar ve iki resim arasında bağlantı kurarak öykü yazmanı istiyorlar süre çok fazla değildi

4.aşamada enstrumantal bir müzik dinletiyorlar ve müziğin sende ne uyandırdıklarıyla alakalı bir öykü yazmanı istiyorlar

5.aşamada yüz yüze mülakatlar oluyor şaşırtmaca bir sürü soruyorlar

bölüm 10 kişi alıyordu belki bu sene sayısını arttırırlar.ben zamanı iyi kullanamadığım için sınavım iyi geçmedi olmadı sağlık olsun.Mesajı Yazan: faithcure
Mesaj Tarihi: 16/Ağustos/2010 Saat 22:57

bazı sorular:

1.Kaplumbağa terbiyecisi tablosunu kim çizmiştir
2.İyi kötü ve çirkin yönetmeni
3.kitap yazarları
4.kosmos filminin yönetmeni
5.hangi yönetmen türkiyede doğmuştur
6. hangisi doğulu yönetmendir.
7.şu yönetmenin karısının adı nedir
8.obkjetifnedir
9.diyafram nedir.
 
ve buna benzer sorular 100 adet. bu yıl boşluk doldurma yoktu
10.festivaller
anayasa da vardı...


Mesajı Yazan: eshki
Mesaj Tarihi: 17/Ağustos/2010 Saat 07:12
aşk-ı memnu dizisinin yönetmeni kimdir?


Mesajı Yazan: aduuket2007
Mesaj Tarihi: 21/Ağustos/2010 Saat 22:11
gerçektende çok alakasız sorular sormuşlar...çok da şaşırmadım açıkçası..dokuz eylül üniversitesinin olmadık zmanlarda marjinal kararlar almakta üzerine yok..bu sordukları sorulara çok iyi cevap verecek kişilerin zaten burda ne işi var..saçma sapan sorularla yetenek belirlenmez..bugün yavuz turgul bile enstrümental bir müzik dinleyerek öykü oluşturamaz..allah bize yardım etsin :)

-------------
aduuket2007


Mesajı Yazan: ogulcann35
Mesaj Tarihi: 01/Kasım/2010 Saat 17:35

arkadaşlar selam. ben lise son öğrencisiyim. üniversite olarakta dokuzeylül - film tasarım ve yönetmenliği bölümünü istiyorum.

bu yetenek sınavı hakkında biraz bilgi alabilirmiyim. sınav nasıl aşamalardan oluşucak. geçen seneden çıkmış örnek sorular varmı. birde bu sınava çalışmak için neler yapmalıyım.             bildiğiniz kitap vb. şeyler varmı sınava çalışmak için.   teşekkürler..


Mesajı Yazan: Earwen
Mesaj Tarihi: 06/Ağustos/2011 Saat 14:44
bende yardım istiyoruum


Mesajı Yazan: cuma_li
Mesaj Tarihi: 28/Eylül/2011 Saat 01:06Mesajı Yazan: cuma_li
Mesaj Tarihi: 28/Eylül/2011 Saat 02:58
arkadaşlar şimdi kulaklarınızı ve gözünüzü dört açın beni dinleyin


Film tasarımı bölümünü kazanmak istiyorsanız popüler sinema kuramına hakim olmanız gerekiyor. peki nedir bu kuramdan kasıt? şöyleki; genel sinema tarihine genel bir bakış, sinemanın başlangıcından bir sanat oluşana değin rol oynayan kişiler, genel sinema akımları, ve genel olarak bir popülerite kazanmış olan yönetmenler. (tarihe fazla gömülmeden genel hatlarıyla). Gelgelelim sınav sorularının yapısına ve bu kuramla olan ilişkisine. Bu ilişki: Yönetmen,film, oyuncu eksenlidir. Bunu karıştırmamanız için sınav sistemini ve sorulara olan ilişkilerini yüzdesel olorak verecem.


SINAV BİR AŞAMALIDIR İLK BARAJ SINAVINI GEÇTİĞİNİZ TAKDİRDE MÜLAKATA KADAR ELENMİYORSUNUZ VE BU SÜRE İÇERİSİNDE ARA MÜLAKATLAR OLUYOR, İFADESİ GÜÇLÜ OLAN KAZANIR.

ŞİMDİ SINAVDAN BAHSEDEYİM

İLK BARAJ SINAVI

Burada 100 soru sorulur, bu herkesin malumu. Lakin; ne ne kadar nasıl sorulacak sorunsalı bu sınava giren öğrencilerin en büyük kaygısı. Açıklık getireyim.


100 sorudan yaklaşık 40 'kı yönetmen kültürü üzerinden gider. Filan filmin yönetmeni kim? filan yönetmen hangi filmi yönetmemiştir. filan yönetmenin bağlı olduğu akımın filmlerini aşağıdaki örneklerden hangisi yansıtmaz veya tersi.kim hangi akıma bağlıdır kim değildir. Tarzları sinema dilleri ve onu örnekleyen filmler gibi gider bu sorular. Yaklaşık 6 soru ise film içeriklerinden sınar bilgiyi, ş listesi hakkında hangisi söylenebilir veya filan film hakkında hangisi söylenemez gibisinden. yaklaşık 6 soru da sinema tarihinde yeri ağır olan bir oyuncunun oynadığı filmler ve oyuncular ekseninde sorulur. mesela r deniro hangi filmde oynamamıştır. tuncel kurtiz hangi filmde oynamıştır. dolayısıyla kim kiminle nerede kim yönettiden yola çıkar bu sorular. bu suruların hepsini toplarsak yaklaşık 60 tane ediyor. geriye kaldı 40 soru. Bu 40'ın 20'si genel bir edebiyat üzerinden gider, içinde roman yazarları tiyatro yazarları ve kuramcıları gibi(kolaydır, lakin aklınıza klasikler gelmesin son dönem popüler edebiyatçılar gelsin,orhan pamuk sorulmuştur, oğuz atay, elif şafak gibi lakina ağırlık yabancılaradadır). geriye kalıyor bir yirmi soru daha . bu sorulardan 4 tanesi günceldir, karstaki insanlık anıtının heykeltraşı, nükler santral nereye yapılması planlanıyor gibi... ve müzik tabii ki terimsel ve kuramsal sorulur, başka sanat terimleriyle karıştırılarak şaşırtmaya gidilir, ünlü bestekarlar, operacılar terimler karıştırılır ayıkla pirincin taşını derler :) 5 yada 6 yı geçmez. Geriye kalan 16 suru, popüler kültüre yöneliktir, düşünürler, milli sporcular, yabancı kanallar( bbs gibi), telvizyon kültürü( magazin gibi) buradan da biraz çıkarırısınız bir şeyler korkmayın.

İŞTE, İLK BÖLÜM BÖYLE BİR BARAJ SINAVINDAN OLUŞUR; LAKİN İŞ BUNDAN SONRA BAŞLAR, BU AŞAMADAN SONRA KİMSE TAMAMEN BİLGİSİNE VE YA HERHANGİ BİR ŞEYİNE GÜVENMESİN, BU SÜREÇ KENDİNİ KABUL ETTİRME SÜRECİDİR. PEKİ BU AŞAMADAN SONRA NELER SORULUR?


Hep derler ya :'' algıyı, ifadeyi, falanı filanı ölçen yazılı sınav'' diye.ORHAN PAMUK BİLE GİRİYOR OLSA BİLİN Kİ SİZİNLE EŞİT; ÇÜNKÜ SORULACAK YAZILI SINAVIN İÇERİĞİ OLAĞAN DIŞI ŞARTLARDA, BİRAZ DAHA AÇACAK OLURSAK; HANİ ŞU KRİZ YÖNETİMİ DEDİKLERİ GİBİ BİR DURUMDUR. KİMİN O ANKİ PSKOLOJİYLE NE YAZACAĞI BELLİ OLMAZ, SOĞUKKANLI OLUP İSTENEN EN YAKIN DAVRANMAK VİZEYİ VERİR VE MÜLAKATLARDA BU BÜLÜMDE OKUMA POTANSİYELİNİZİ YANSITIRSANIZ BİR KIRILMA NOKTASI OLUR; HOCALAR, ''İŞTE BUNU İSTİYORUM DİYEBİLİR. NEYSE BUNLARI DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZDÜR BEN SİZE HANGİ DONIMLA GİDECEĞİNİZİ TARİF ETMEDEN ÖNCE BU AŞAMALARIN YAPISI İLE İLGİLİ BİRAZ BİLGİ VEREYİM.

YÖNETMENLİKTE ŞU SORULDU:
 POLİSİYE TARZDA'' İMKANSIZ  AŞK'' TEMALI BİR FİLM ÖYKÜSÜ YAZINIZ.


BURADA GİZLİ OLARAK SEVDİRİLMEK İSTENEN BİR SİNOPSİSTİR BUNU ANLAYAN ADAY SİNOPSİSİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİR VE VİZEYİ KAPAR. LAKİN SİNOPSİSİ BİLMEYEN BİR ADAY ROMAN TARZINDA VEYA POLİSİYENİN DIŞINDA GİBİ SAPMALARLA TAMAMLARSA YAZISINI Kİ BU BİR BAŞ YAPIT DA OLSA ELENİR. ÇÜNKÜ BİR SİNOPSİSİN GEREKLERİ ÇOK ÇOK BAŞKADIR. BU DA ADAYIN SİNEMAYA OLAN İLGİSİNİ ÜSTÜ KAPALI TEST EDER.


AYNI GÜNÜN ÖĞLE SONRASI KÜÇÜK BİR MÜLAKAT BAŞLAR, BURADA GİRECEK OLAN KİŞİLER UFAK UFAK ŞEKİLLENİR JÜRİNİN GÖZÜNDE. BU AŞAMADA YAZDIKLARINIZI İFADE ETMENİN YANINDA KENDİNİZDEN BAHSETMENİZİ VE HARİCİ BİR KAÇ SOHPETLE SİNEMACI KUMAŞINIZ TEST EDİLMİŞ OLUR. VE SON MÜLAKATA KADAR HERHENGİ BAŞKA BİR ŞEY İSTENMEZ ADAYDAN. ADAY SON MÜLAKATIDA KOTARIRSA VİZEYİ KAPAR. BU SON MÜLAKAT İLK MÜLAKATTA KENDİLERİNDE ŞEKİLLENEN KİŞİLER ARASINDAKİ ELEMELERDİR BİR NEVİ, TABİİ BURADA RESMİ ELEME GELMESİN AKLINIZA SADECE ONLARDA ŞEKİLLENEN PROFİLİİNİZDEN BAHSEDİYORUM. YAZDIKLARINIZ VE BİR ÖNCEKİ MULAKATTAKİ İFADENİZ HARMANLANIR. SON BİR KURCALAMA YAPILARAK ALINACAK KİŞİLER KESİNLEŞİR.  NEDİR BU KURCALAMA? MESALA; EN ÇOK HANGİ YÖNETMENİ SEVİYORSUN İŞTE ... SİNEMA DİLİ , KAÇ ÇAPLİN FİLMİ İZLEDİN, NURİ BİLGR CEYLEN HAKKIN NE DÜŞÜNÜYORSUN, 10 TANE GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ SAYABİLİRMİSİN GİBİ KOLAY VE FORMALİTE SORULARDIR. LAKİN DEDİĞİM GİBİ İŞ; KAĞIDA YAZDIKLARINIZ VE ONLARI SÖZLÜ OLARAK İFADE EDŞİNİZDE BİTİYOR. ZATEN BARAJ SINAVINI GEÇMİŞ ODAY SİNEMA ÖĞRENCİSİ OLMAYA MUSAİTTİR. SİZ İYAZILI VE SÖZLÜ İFADEYİ DENGELEYİN ÇAPLİNİ FİLAN ZATEN KENDİLERİ ÖĞRETECEKLERDİR. DOLAYISIYLA SON MULAKAT ZORLAYICI OLMAYACAK
GÖRÜNTÜ YÖNETMENLİĞİNE GELECEK OLURSAK


BARAJ SINAVINA BENZER BİR SINAVDIR LAKİN TEKNİK SORULAR ÜZERİNDEN GİDER. YÖNETMEN SORULARI GÖRÜNTÜ YÖNETMENLERİNE UYARLANIR BURAD ÇEKİP ÇEKMEMELERİ MEVZU BAHİSTİR VE SORUSU AZDIR. MUHTEŞEM YÜZ YILIN GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ KİMDİR GİBİ' DEN FAZLA ESNETEMEZLER. SORULARIN AĞIRLIK KISMI SİNEMA TEKNOLOJİSİYLE İLGİLİDİR. DÖNÜŞTÜRME, FİLTRE, 35 MM, KURGU PROGRAMLARI, SES PRIOGRAMLARI, RENK DÜZELTME PROGRAMLARI, STEDİKAM, AÇI, ÖLÇEK, ÇEKİM, ÇERCEVELEME, ZOOM, TRACK, PAN, TİLT, DİYAFRAM, NETLİK HALKASI,POZLAMA, ÜÇAYAK, ÖZNEL BAKIŞ AÇISI, NESNEL BAKIŞ AÇISI... DOĞRU YANLIŞ SORULARI, BOŞLUK DOLDURMA, ÇİGİ ROMAN YAZARLARI; ZOGOR, RED KİD, KIZILMASKE GİBİ LAKİN BANKODUR TAMANMINI YALAYIP YUTMAKTA FAYDA VAR... BUNA BENZER TEMEL SİNEMA TEKNOLOJİSİ LAKİN O KADARDA ZOR DEĞİLDİR. BURADA ÖNEMLİ OLAN GÖRÜNTÜ YÖNETMELERİDİR SINAVDA AĞIRLIĞI OLMASA DA MÜLAKATDA TAPACAK KADAR İYİ BİLMENİZİ İSTEDİKLERİ BİR KAÇ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÜZÜRENDEN ZORLAYABİLİRLER. BU İŞİ YAPACAKSANIZ İYİCE ARAŞTIRMAK GEREKİYOR G YÖNETMELERİNİ; HEM NORMAL YÖNETMENLİĞE GÖRE DAHA KOLAYDIR BU DEDİĞİM GİBİ ÇEKİP ÇEKMEME MESELESİ, TARZI ZATEN FİLDEN FİLMİN YÖNETMENİNDEN ÇIKARIRSINIZ MESELE DEĞİL.
BU SINAVI ÖĞLEDEN SONRASINDA İSE MÜLAKATA ALINIRSINIZ, BAŞLANGIÇTA KORKUTABİLİR MA GEREK YOK, G YÖNETMELERİNİ İYİ TAKİP ETMİŞSEN VİZEYİ KAPARSIN. YAPTIRDIKLARI BASİT BİR ŞEY MESELA İÇERİDEKİ DEKORU ÇERÇEVELEMENİZİ İSTERLER, FOTOĞRAF ÇEKİP ÇEKMEDİĞİNİZİ SORARLAR. KAMERA BİLİNÇLİ OLARAK KONUMSUZDUR BUNU DERT ETMEYİN DEKORA GÖRE ALÇAK VEYA YÜKSEK OLABİLİR. ALÇAKSA SEHPA VE VAZOYU ÇERÇEVELEYİN. YÜKSEKSE BİR TİLT HAREKETİ İLE GENEL BİR PLAN ALIN YADA KAMERAYI YÜSEĞE ÇIKARIP EXTREM BİR BAKIŞ AÇISI YAKLAYIN. BURADA ÖNEMLİ OLAN ÇERCEVELMEYİ VE KOMPOZİSYONU BOZMADAN BÜTÜNCÜL BİR ŞEKİLDE YAPMANIZ. LAKİN KESİNLİKLE YAPAMADIĞINIZ ŞEYLERE MAZERET BİLDİRMEYİN. VİZÖR NEDEN KAPALI, BİRAZ ALÇALTABİLİRMİYİM, TRİPOT YAMUK MU GİBİ UKALACA SORULARDAN KAÇININ EĞER DEĞİLSENİZ PROFESYÖNELCE DAVRANMAYA ÇALIŞMAYIN, UNUTMAYIN Kİ HENÜZ SİNEMA ÖĞRENCİSİ ADAYISINIZ.


BU DA SON OLARAK ORTAK BİR MÜLAKATA GİDER , BU ARADA ÖNEMLİ BİR NOT; SİZE TERCİHLERİNİZİ SORDUKLARINDA OLMAK İSTEDİĞİNİZ DALDA ISRARCI OLUN. MESELA BAZI SORDUKLARINDA GÖRÜNTÜ DİĞER SORDUĞUNDA YÖNETMENLİK DEMEYİN. NEDEN GÖRÜNTÜ VEYA NEDEN YÖNETMENLİK CEVABININ NEDENİNİ TUTKULU VE MANTIKLI BİR ŞEKİLDE AÇIKLAYIN, BİR ŞIP SEVDİ GİBİ DURMAYIN VE KARA BİR İDEALİST GİBİDE DAVRANMAYIN. DEĞİM GİBİ GÜZEL İFADE VE SONRASINDA SONSUZ DENGE BUNU UNUTMAYIN.

SON OLARAK
 BU SINAVLARA ŞUNLARSIZ GİTMEYİN KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE!
AKSİ HALDE BİR YILINIZI DEĞİL KOCA BİR SİNEMA TUTKUNUZU YAKARSINIZ.
BUNLAR NELER.

YAZINSAL OLARAK DIRAMATİK BİR YAPI OLUŞTURABİLME.
SİNOPSİS,TERTMAN,SENARYO KURGUSU VE ÖĞELERİ.
YAZDIKLARINI storyboards ( STORİBORT) İLE BELLİ KARELERDE ANLATABİLME,
AÇI, ÇEKİM, ÖLÇEĞİNİ MEKANIN ORAN VE ORANTISINA UYDURABİLME. RESİM YETENEĞİNİZİN OLMASI GEREKMEZ CİN ALİ ÇİZEREKTE ANLATABİLİRSİNİZ ONLAR İÇİN ÖNEMLİ OLAN HANGİ AÇILARDA, ÖLÇEKLERDE, VE ORANTILARDA ANLATTIĞINIZ. LAKİN CANLANDIRMA FİLM VE TASARIM ' GİRECEKSENİZ ÖNEMLİ OLAN ÇİZİM KALİTENİZDİR VE BUNU DA YAPAN ÇOK AZ ÖĞRENCİ. İLGİNİZ VARSA KISA BİR SÜRE RESİM EĞİTİMİ ALIP BARAJI GEÇTİKTEN SONRA BU BÖLÜME YERLEŞEBİLİRSİNİZ.  


TÜM BÖLÜMLER İÇİN OLMAZSA OLMAZLAR.
GENEL KÜLTÜR, YAZINSAL İFADE, DRAMATİK YAPI, SÖZLÜ İFADE, TEKNİK, DENGE, DENGE, DENGE...


BAŞARILAR.

Mesajı Yazan: cuma_li
Mesaj Tarihi: 28/Eylül/2011 Saat 03:27
BİRAZ KİTAP DA ÖNEREYİM.

YÜZ YILIN YÜZ YÖNETMENİ VE YÜZ YILIN YÜZ ELLİ OYUNCUSU atilla dorsay
SESSİZ SİNEMA nilgün abisel
DÜNYA SİNEMASINDA AKIMLAR http://www.idefix.com/kitap/j-dudley-andrew/urun_liste.asp?kid=41925 - J. Dudley Andrew
SİNEMATOGRAFİ
http://www.idefix.com/kitap/blain-brown/urun_liste.asp?kid=73895 - Blain Brown

ve HERHANGİ BİR SENARYO KİTABI

BU KİTAPLAR VE GÜNCEL SİNEMA TAKİBİ İLE BU SINAVI KOTARIRSINIZ. TABİİ ÖNCESİNDEN BELLİ ABŞLI BİR UĞRAŞINIZI VE YA HEVESİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK SÖYLÜYORUM. BUNLARIN HARİCİN ÇOK DERİNLEMESİNE OLAN KİTAPLARDAN KAÇININ EĞER BİR KAÇ AYDA HAZIRLANACAKSANIZ TABİİ. İLLEDE UZMALAŞACAĞIM DİYEDE DE BİR YERE SAPLANMAYAN POPÜLER, GENEL, ÖZEL, VE ÖNEMLİ OLANA YOĞUNLAŞIN. BU KİTAPLARI LAYIKIYLA ÇALIŞAN BİR ATAOM MÜHENDİSİNİN BİLE BARAJ SINAVINI GEÇECEĞİNE EMİNİM.( BU ARADA ÖYLE ATOM MÜHENDİSLERİ, UZAY MÜHENDİSLERİ, MATEMATİKÇİLER VARDIR Kİ DEĞME SİNEMACIYA TAŞ ÇIKARIR, BENİMKİSİ BİRAZ DAHA NETLEŞTİRMEK AÇISINDAN)


Mesajı Yazan: ayhan35
Mesaj Tarihi: 23/Mart/2012 Saat 01:59
canlandırma film tasarım mülakatları hakkında bilgi almak istiyorum sınavdan sonra neler karşıma çıkacak ? 


Mesajı Yazan: Lanet12
Mesaj Tarihi: 28/Mart/2012 Saat 23:48
cuma_li 
Teşekkürler,gerçekten çok yardımcı oldun..Daha fazla bilgi paylaşmak isteyen varsa durmasın :)


Mesajı Yazan: mmmylmz
Mesaj Tarihi: 23/Nisan/2012 Saat 17:08
cuma_li, çok teşekkürler.


Mesajı Yazan: ninest123
Mesaj Tarihi: 06/Temmuz/2017 Saat 02:31
df regdf gdg 
mt0706
http://www.moncleroutlet.in.net - moncler outlet
http://www.kate-spadeoutlets.us.com - kate spade outlet
http://www.coachfactoryoutlet-onlines.us.com - coach outlet online
http://www.christianlouboutinshoesoutlets.us.com - christian louboutin sale
http://www.coachoutletcanada.ca - coach outlet
http://www.adidasnmd.us.org - nmd adidas
http://www.yeezyboost.us.com - yeezy boost
http://www.pandora-uk.me.uk - pandora uk
http://www.pandora-bracelet.us - pandora bracelet
http://www.marcjacobshandbag.us.com - marc jacobs bags
http://www.ralph-lauren-pas-cher.fr - ralph lauren
http://www.cheapmontblancpens.org - mont blanc pens
http://www.michaelkorsofficial.us - michael kors
http://www.coachfactoryonlineoutlet.com.co - coach outlet
http://www.rolex-replicawatches.com.co - replica watches
http://www.michaelkorshandbagsuk.co.uk - michael kors handbags
http://www.coachoutletsstore.us.com - coach outlet
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com - coach factory outlet
http://www.michaelkors-outlet.co.uk - michael kors outlet
http://www.nikeair-max.org.uk - nike air max
http://www.coach-outletonline.us.org - coach outlet
http://www.tomsshoesoutlet.in.net - toms shoes
http://www.ralphlaurenoutlet.us.org - ralph lauren outlet online
http://www.pandoracharmsuk.uk - pandora charms uk
http://www.outletnike.us - nike outlet
http://www.adidasshoes.name - adidas outlet
http://www.airmaxoutletsaleus.com - nike air max outlet
http://www.oakley--sunglasses.us.org - oakley sunglasses
http://www.celineoutlet.us - celine outlet store
http://www.true-religionjeans.in.net - true religion outlet
http://www.yeezy-boost350v2.us.com - adidas yeezy boost 350
http://www.mulberry-bags.me.uk - mulberry uk
http://www.michaelkors-outlet.ca - michael kors canada
http://www.wwwlouisvuittonoutlet.us.com - louis vuitton outlet
http://www.louboutin.org.uk - louboutin
http://www.adidasshoes.me.uk - adidas shoes
http://www.michaelkors-outlet.co.uk - michael kors handbags
http://www.birkenstocksandals.org.uk - birkenstock sandals
http://www.saclongchamppas-cher.fr - sac longchamp pas cher
http://www.rayban-sunglassesdiscount.us.com - ray ban sunglasses
http://www.350yeezyboost.us.com - yeezy boost 350
http://www.louisvuitton-outlet-online.us.com - louis vuitton outlet
http://www.pandoracharms.com.co - pandora jewelry
http://www.nike-store.us.com - nike store
http://www.coachoutletcoachfactoryoutletonline.us.com - coach factory outlet
http://www.pandorajewelryoutlet.in.net - pandora outlet
http://www.underarmourshoes.us - under armour shoes
http://www.fitflopssandals.us.com - fitflop sandals
http://www.ralph-laurenuk.co.uk - ralph lauren uk
http://www.officialcoachfactoryoutlet.eu.com - coach factory outlet
http://www.ysl-handbags.us - ysl handbags
http://www.pandorajewelryoutlet.in.net - pandora jewelry
http://www.mbtshoes.org.uk - mbt shoes
http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net - michael kors outlet clearance
http://www.katespadehandbags.us.com - kate spade handbags
http://www.sac-longchamp-pliage.fr - sac longchamp pliage
http://www.airmax90nike.us - nike air max 90
http://www.nike-airmax90.me.uk - nike air max 90
http://www.nikeairmax-pascher.fr - nike air max
http://www.fendihandbags.us - fendi handbags
http://www.ralphlauren-outletonline.us.com - ralph lauren outlet
http://www.louboutin.org.uk - louboutin uk
http://www.birkenstocksandals.name - birkenstock sandals
http://www.adidas-nmd.us.com - adidas nmd
http://www.pandora-jewelry.org.uk - pandora jewelry
http://www.outletmichaelkors.us.com - michael kors outlet
http://www.fit-flopssaleclearance.us.com - fitflops sale clearance
http://www.adidasyeezyshoes.us.com - adidas yeezy
http://www.katespadeoutletonline.us.com - kate spade outlet
http://www.birkenstockoutletstore.us.com - birkenstock outlet
http://www.yeezy-boost350v2.us - yeezy boost 350
http://www.dansko-outlet.us - dansko outlet
http://www.kate-spadeoutlet.us.com - kate spade handbags
http://www.ralphlaurenoutletonlines.us.com - polo ralph lauren outlet
http://www.birkenstocks.us - birkenstocks
http://www.hermesoutletonline.us - hermes outlet
http://www.ralphlaurenoutlet.us.org - ralph lauren outlet
http://www.ralphlaurensaleclearance.org.uk - polo ralph lauren
http://www.birkenstockshoes.us.com - birkenstock shoes
http://www.toms.in.net - toms shoes
http://www.adidasnmd-shoes.us - nmd shoes
http://www.airmax90.org - nike air max
http://www.2017nikeairmax.us - air max 2017
http://www.montblanc-pens.net.co - mont blanc
http://www.nikeair-max.org.uk - nike air max 90
http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net - michael kors outlet
http://www.cheapmlbjerseyswholesale.us.com - cheap mlb jerseys
http://www.tomsshoesoutlet.in.net - toms shoes outlet
http://www.nikeoutletshoes.us - nike shoes
http://www.ralph-laurenoutlet.me.uk - ralph lauren outlet
http://www.fitflopssaleclearancewholesale.us.com - fitflops
http://www.outletlouisvuitton.us.com - louis vuitton outlet
http://www.clarksshoes.us.com - clarks outlet
http://www.kevindurantshoes.us - kevin durant shoes
http://www.nike-store.us.com - nike factory store
http://www.seattleseahawksjerseys.us - seattles eahawks jerseys
http://www.oakleysunglassessonlines.com - oakley sunglasses
http://www.poloralph-lauren.fr - polo ralph lauren
http://www.cheap-jordans.us - jordan shoes
http://www.katespadehandbags.us.com - kate spade outlet
http://www.longchamp-handbags.us - longchamp handbags
http://www.longchampoutletstore.com - longchamp outlet
http://www.ultraboost.us - ultra boost
http://www.louis-vuitton-handbags.us.org - louis vuitton handbags outlet
http://www.louboutin-paschers.fr - louboutin chaussures
http://www.vansshoes.in.net - vans outlet store
http://www.adidas-superstar.fr - adidas superstar
http://www.katespadehandbags.org.uk - kate spade handbags
http://www.celineoutlet.us - celine outlet
http://www.coachoutletsonlines.us.com - coach outlet
http://www.coachoutletsonlines.us.com - coach factory outlet online
http://www.todsoutlet.us - tods shoes
http://www.raybansunglasses.net.co - ray ban sunglasses
http://www.longchampbags.uk - longchamp uk
http://www.christianlouboutinoutlet.us - christian louboutin outlet
http://www.pandoracharmssaleclearance.me.uk - pandora uk
http://www.outletmichaelkors.us.com - michael kors outlet clearance
http://www.mbtshoes.name - mbt shoes
http://www.clevelandcavaliersjerseys.us - cveland cavaliers jerseys
http://www.adidas-outlet.us.com - adidas outlet
http://www.nikefreeflyknit.name - nike free run flyknit
http://www.oakleysunglassesonlinesale.us.com - oakley sunglasses
http://www.cheapnfl-jerseyswholesale.us.com - cheap nfl jerseys
http://www.supra-shoes.us - supra shoes
http://www.hermesbag.us.com - hermes handbags
http://www.yeezyboost.org.uk - adidas yeezy
http://www.columbiashoes.name - columbia shoes
http://www.adidasoutlet.us.com - adidas outlet
http://www.gucci--borse.it - gucci outlet
http://www.nikeairmax-pascher.fr - nike air max pas cher
http://www.cheapjordans-shoes.us.com - cheap jordans
http://www.danskoshoes.us.com - dansko sandals
http://www.pandoracharmssaleclearance.me.uk - pandora charms
http://www.fendihandbags.us - fendi handbags
http://www.jimmychoo.in.net - jimmy choo
http://www.michaelkorsoutletvip.in.net - michael kors outlet
http://www.nikestoreuk.me.uk - nike store
http://www.edhardy-outlet.name - ed hardy
http://www.pandora-outlet.us.com - pandora jewelry outlet
http://www.mont-blanc.in.net - mont blanc
http://www.christianlouboutinsale.us.org - christian louboutin
http://www.pandoracharms.us.com - pandora charms
http://www.pradaoutlets.us - prada outlet
http://www.coachoutletstoreinc.us.com - coach outlet
http://www.discountnikeshoessc.org - wholesale nike shoes
http://www.fitflopssalesclearance.us.com - fitflops sale clearance
http://www.adidasshoes.me.uk - adidas uk
http://www.pandora-outlet.us.com - pandora outlet
http://www.adidas-shoes.me.uk - adidas shoes
http://www.mulberryhandbags.me.uk - mulberry handbags
http://www.longchamphandbags.me.uk - longchamp handbags
http://www.mulberryoutlet.org.uk - mulberry handbags
http://www.cheapraybans.com.co - cheap ray bans
http://www.true-religion.us.com - true religion
http://www.fitflopssandals.us.com - fitflops
http://www.poloralph-lauren.in.net - polo ralph lauren
http://www.coachoutletcoachfactoryoutletonline.us.com - coach outlet
http://www.coach-factoryoutlet-online.us.com - coach outlet
http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com - discount oakley sunglasses
http://www.clarks-shoes.us - clarks outlet
http://www.storenike.fr - nike store
http://www.toryburchoutletonline.com.co - tory burch outlet store
http://www.doudounemonclerpascher.fr - doudoune moncler
http://www.christianlouboutinshoesoutlets.us.com - christian louboutin shoes
http://www.nikeoutlet.us.com - nike outlet online
http://www.airjordanretro.us - air jordan retro
http://www.yeezyboost.us.com - adidas yeezy
http://www.adidasnmd.org.uk - adidas nmd
http://www.cheapjordans.com.co - cheap jordans
http://www.adadassuperstar.com - adidas superstar
http://www.nike-airmax90.me.uk - nike air max
http://www.officialmichaelkors.us.com - michael kors
http://www.danskoshoes.us.com - dansko shoes
http://www.adidasyeezyboost-350.us - adidas yeezy
http://www.ralphlaurensaleclearance.co.uk - ralph lauren sale clearance
http://www.chiflatiron.in.net - chi flat iron
http://www.coachoutletonlineinc.us.com - coach factory outlet
http://www.cheapjordanshoes.us.com - cheap jordans
http://www.cheapjerseys.eu.com - cheap jerseys from china
http://www.cheapmlbjerseyswholesale.us.com - mlb jerseys wholesale
http://www.giuseppezanottioutlet.us - giuseppe zanotti outlet
http://www.burberry-outlet-canada.ca - burberry outlet canada
http://www.adidasoutlet.us.com - adidas shoes
http://www.nikeoutlet.us.com - nike outlet
http://www.kate-spadehandbags.us - kate spade handbags
http://www.onlinecoachfactoryoutlet.us.com - coach factory outlet
http://www.swarovskicrystal.name - swarovski crystal
http://www.michaelkors-handbags.us.org - michael kors handbags
http://www.fitflopssalesclearance.us.com - fitflops
http://www.coach-outlet.in.net - coach outlet store
http://www.denverbroncosjerseys.us - denver broncos jerseys
http://www.adidasyeezyshoes.us.com - adidas yeezy boost
http://www.saclongchampsolde.fr - sac longchamp
http://www.coachoutlets.in.net - coach factory outlet
http://www.stephcurry-shoes.us - steph curry shoes
http://www.birkenstockoutletstore.us.com - birkenstock sandals
http://www.adidas-shoes.us.com - adidas shoes
http://www.hollisterclothingstore.us - hollister co
http://www.ecco-shoes.us - ecco shoes
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net - coach outlet store
http://www.airmaxoutletsaleus.com - cheap nike air max
http://www.fitflopssaleclearanceofficial.us.com - fit flops
http://www.christianlouboutinshoes.us.org - christian louboutin outlet
http://www.mulberry-bags.me.uk - mulberry bags
http://www.valentino.in.net - valentino
http://www.christianlouboutinsale.us.org - christian louboutin outlet
http://www.sac-longchamp-pliage.fr - sac longchamp pas cher
http://www.true-religionjeansoutlet.us.com - true religion jeans
http://www.yeezyboost-350.co.uk - yeezy boost
http://www.louisvuittonoutletus.us.com - louis vuitton outlet
http://www.longchampbags.uk - longchamp bags
http://www.katespadeoutletonline.us.com - kate spade outlet store
http://www.gucci--borse.it - borse gucci
http://www.coach-outletonlines.us.com - coach outlet
http://www.outletlongchamp.us - longchamp outlet
http://www.cheapjordans.us.com - cheap jordans
http://www.mulberryhandbags.me.uk - mulberry purse
http://www.officialcoachfactoryoutlet.eu.com - official coach factory outlet
http://www.columbiashoes.name - columbia outlet online
http://www.onlinecoachfactoryoutlet.us.com - coach outlet
http://www.michael-korsoutlet.us.com - michael kors outlet
http://www.adidas-nmd.me.uk - adidas nmd
http://www.coachfactory-outletstore.us.com - coach outlet store
http://www.coachhandbagsoutlet.us.com - coach handbags
http://www.yeezy-boost350v2.us - yeezy boost
http://www.yeezy-boost350v2.us.com - yeezy boost 350 v2
http://www.raybans.org.uk - rayban
http://www.nikeroshe.us - nike roshe
http://www.discountnikeshoessc.org - cheap nike shoes
http://www.pandoracharms.name - pandora charms
http://www.nikeshoes.us.com - nike shoes for men
http://www.parker-pens.us.com - parker pens
http://www.birkenstockpascher.fr - birkenstock pas cher
http://www.hermesbag.us.com - hermes bags
http://www.coachoutlets.in.net - coach outlet
http://www.cheapjordans-shoes.us.com - jordan shoes
http://www.cheapoakleysunglassesonsale.us.com - oakley sunglasses
http://www.oakleyvaultsunglassesoutlet.us.com - cheap oakley sunglasses
http://www.true-religionjeansoutlet.in.net - true religion outlet
http://www.cheap-jordans.us - cheap jordans
http://www.coachoutletstore-online.us.com - coach outlet
http://www.adidas-shoes.me.uk - adidas uk
http://www.ralphlauren-outletonline.us.com - polo ralph lauren outlet
http://www.moncler-outlet.us.com - moncler outlet
http://www.nikeoutletonline.us.com - nike outlet
http://www.toms.in.net - toms shoes outlet
http://www.goldenstatewarriorsjerseys.us - golden state warriors jerseys
http://www.michaelkors-bags.me.uk - michael kors uk
http://www.ralphlaurenoutletonlines.us.com - ralph lauren outlet
http://www.raybans.org.uk - ray ban sunglasses
http://www.hermesbirkin.in.net - hermes handbags
http://www.ralphlaurensaleclearance.me.uk - ralph lauren uk
http://www.coachoutletstoreonline.com.co - coach outlet store
http://www.longchampbagsuk.me.uk - longchamp bags
http://www.pandora-uk.me.uk - pandora jewelry
http://www.coachoutlets.us.org - coach factory outlet
http://www.fitflopssaleclearanceofficial.us.com - fitflops
http://www.cheaprolexreplicawatches.us - rolex replica watches
http://www.monclerjackets-uk.co.uk - moncler jackets
http://www.yeezyboost.org.uk - yeezy boost
http://www.oakleysunglassesonlinesale.us.com - cheap oakley sunglasses
http://www.michaelkorsoutlet.co.uk - michael kors handbags
http://www.adidassuperstar.me.uk - adidas superstar shoes
http://www.cheapjerseys.eu.com - cheap jerseys
http://www.fredperrypoloshirts.us - fred perry
http://www.clarksshoes.us.com - clarks shoes
http://www.guccioutlets.us.org - gucci outlet
http://www.officialmichaelkors.us.com - michael kors outlet online
http://www.coach-factoryoutlet-online.us.com - coach outlet online
http://www.christianlouboutinshoes.in.net - christian louboutin shoes
http://www.pandoracharmssaleclearance.com - pandora charms
http://www.ralphlaurensaleclearance.co.uk - ralph lauren clearance
http://www.adidas-nmd.me.uk - nmd adidas
http://www.pandora-bijoux.fr - pandora bijoux
http://www.pandorajewelryoutlet.name - pandora outlet
http://www.catshoes.us.com - cat shoes
http://www.adidasnmd.us.org - adidas nmd
http://www.adidassuperstar.me.uk - adidas superstar
http://www.polooutletstoreonline.us.com - polo outlet
http://www.michael-korshandbags.me.uk - michael kors handbags
http://www.christianlouboutinoutlet.us - christian louboutin
http://www.michaelkors-bags.me.uk - michael kors bags
http://www.fredperrypoloshirts.us - fred perry polo
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net - michael kors outlet
http://www.fake-rolex.us - fake rolex
http://www.coachfactoryonlineoutlet.com.co - coach factory outlet
http://www.polooutletstoreonline.us.com - polo ralph lauren outlet online
http://www.oakleyvaultsunglassesoutlet.us.com - oakley sunglasses
http://www.cheapoakleysunglassesonsale.us.com - oakley sunglasses outlet
http://www.longchamphandbags.us - longchamp handbags
http://www.coachoutlet.in.net - coach outlet
http://www.birkenstockshoes.us.com - birkenstock sandals
http://www.coach-outlet.in.net - coach outlet
http://www.birkenstocks.us - birkenstock sandals
http://www.louboutin-paschers.fr - louboutin pas cher
http://www.ralphlaurenuk.me.uk - ralph lauren uk
http://www.longchampbagsuk.me.uk - longchamp uk
http://www.michael-korsoutlet.ca - michael kors outlet
http://www.pandoracharms.name - pandora charms sale
http://www.nikefreerun.name - nike free 5.0
http://www.cheapraybansunglassesofficial.us.com - discount ray ban sunglasses
http://www.ralphlaurensaleclearance.org.uk - ralph lauren sale clearance
http://www.mulberryoutlet.org.uk - mulberry outlet
http://www.mlbjerseys-cheap.us.com - cheap mlb jerseys
http://www.fitflops.org.uk - fitflops
http://www.salomonshoesoutlet.us - salomon shoes
http://www.louisvuittonoutletus.us.com - louis vuitton outlet store
http://www.christianlouboutinshoes.in.net - christian louboutin outlet
http://www.air-jordans.us.com - jordans
http://www.louboutin-shoes.us.com - louboutin shoes
http://www.coach-outletonlines.us.com - coach factory outlet
http://www.timberlandbootsoutlet.us - timberland boots
http://www.fredperry.us.com - fred perry
http://www.michael-korsoutlet.us.com - michael kors outlet online
http://www.oakley.nom.co - oakley sunglasses
http://www.birkenstocksandals.name - birkenstock shoes
http://www.moncler-outlet.us.com - moncler
http://www.michael-korshandbags.me.uk - michael kors uk
http://www.redbottomshoes.in.net - red bottoms
http://www.christianlouboutinshoes.us.org - christian louboutin
http://www.mbtshoes.in.net - mbt shoes
http://www.coachfactoryoutletstore.in.net - coach factory outlet
http://www.clarks-shoes.us - clarks shoes
http://www.ralphlauren.net.co - ralph lauren outlet online
http://www.airmax-95.us - air max
http://www.katespadehandbags.org.uk - kate spade
http://www.adidas-superstar.us.com - adidas superstar
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com - coach outlet
http://www.coachoutletonlineinc.us.com - coach outlet
http://www.coachoutletcanada.ca - coach canada
http://www.adidas-outlet.us.com - adidas shoes
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com - coach factory outlet
http://www.adidas-shoes.us.com - adidas outlet
http://www.toryburchoutlets.us - tory burch outlet
http://www.outletlouisvuitton.us.com - louis vuitton outlet online
http://www.adidasshoes.us - adidas shoes
http://www.tomsoutletstore.in.net - toms outlet
http://www.newenglandpatriots-jerseys.us - new england patriots jerseys
http://www.toryburchoutletonline.com.co - tory burch outlet
http://www.pandoracharmsuk.uk - pandora charms
http://www.discountoakleysunglassessale.us.com - oakley sunglasses outlet
http://www.cheapjordans.com.co - cheap jordans free shipping
http://www.mlbjerseys-cheap.us.com - mlb jerseys cheap
http://www.cheapmontblancpens.org - cheap mont blanc
http://www.michaelkors-outlet.ca - michael kors outlet
http://www.houstontexansjerseys.us.com - houston texans jerseys
http://www.cheaprayban-sunglasses.com.co - ray ban sunglasses
http://www.pandoracharms.com.co - pandora charms
http://www.cheapmlbjerseys.us - cheap mlb jerseys
http://www.michaelkorshandbagsuk.org.uk - michael kors uk
http://www.hermesbirkin.in.net - hermes birkin
http://www.michaelkorshandbagsuk.org.uk - michael kors handbags
http://www.moncleroutletjackets.us - moncler outlet
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net - michael kors outlet clearance
http://www.pandorasoldes.fr - pandora soldes
http://www.coach-outletonline.us.org - coach factory outlet
http://www.coachoutletsstore.us.com - coach outlet store online
http://www.fit-flopssaleclearance.us.com - fit flops
http://www.coachfactoryoutletstore.in.net - coach outlet store
http://www.salomon-shoes.name - salomon shoes
http://www.discountoakleysunglassessale.us.com - oakley sunglasses
http://www.coachhandbagsoutlet.us.com - coach bags
http://www.air-jordans.us.com - air jordans
http://www.yeezyboost-350.us.com - yeezy 350 boost
http://www.ralphlaurenuk.me.uk - ralph lauren outlet
http://www.versaceshoes.in.net - versace shoes
http://www.longchamphandbags.me.uk - longchamp uk
http://www.raybansunglasses.net.co - ray ban sunglasses discount
http://www.adidaspascher.fr - adidas pas cher
http://www.cheapjordan-shoes.in.net - cheap jordans
http://www.christian-louboutin.us.com - christian louboutin sale
http://www.dolceandgabbanaoutlet.com - dolce and gabbana outlet
http://www.kevindurantshoes.us - kd 9 shoes
http://www.true-religionjeansoutlet.in.net - true religion jeans
http://www.burberryoutlets.name - burberry outlet
http://www.poloralphlaurencanada.ca - polo ralph lauren
http://www.salomonshoesoutlet.us - salomon shoes outlet
http://www.yeezyboost-350.us.com - yeezy boost 350
http://www.adidas-nmd.us.com - nmd adidas
http://www.christian-louboutin.us.com - christian louboutin
http://www.ralphlauren.net.co - ralph lauren
http://www.coach-outlets.us.com - coach outlet
http://www.todsoutlet.name - tods outlet
http://www.michaelkorshandbags-outlet.us.org - michael kors handbags
http://www.coachoutletstore-online.us.com - coach outlet online
http://www.hollisterclothingstore.us - hollister clothing store
http://www.kate-spadeoutlet.us.com - kate spade outlet
http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com - oakley sunglasses
http://www.coachfactoryoutlet-onlines.us.com - coach outlet
http://www.rayban-sunglassesdiscount.us.com - cheap ray ban sunglasses
http://www.adidasnmd-shoes.us - adidas nmd
http://www.birkenstocksandals.org.uk - birkenstocks
http://www.ralph-laurenuk.org.uk - ralph lauren uk
http://www.coachfactory-outletonlines.us.com - coach factory outlet online
http://www.fitflops.org.uk - fitflops uk
http://www.2017nikeairmax.us - nike air max
http://www.cheapnfl-jerseyswholesale.us.com - cheap nfl jerseys wholesale
http://www.nikeroshe.us - nike roshe run
http://www.dansko-outlet.us - dansko outlet store
http://www.rolex-replicawatches.com.co - rolex watches
http://www.michaelkorshandbagsuk.co.uk - michael kors bags
http://www.polo-ralphlauren.us.com - polo ralph lauren
http://www.michaelkorsoutlets.us.com - michael kors outlet online
http://www.coach-outlets.us.com - coach factory outlet
http://www.ralph-laurenoutlet.me.uk - ralph lauren sale clearance
http://www.coachoutlets.us.org - coach outlet
http://www.oakley--sunglasses.us.org - cheap oakley sunglasses
http://www.pandora.us.com - pandora jewelry
http://www.vansshoes.in.net - vans shoes
http://www.marcjacobshandbag.us.com - marc jacobs handbags
http://www.350yeezyboost.us.com - adidas yeezy
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com - valentino shoes
http://www.adidasyeezyboost-350.us - yeezy boost 350
http://www.coachoutletstoreinc.us.com - coach outlet store
http://www.adidastrainersuk.org.uk - adidas trainers
http://www.pandora.us.com - pandora
http://www.nikeshoes.us.com - nike shoes
http://www.true-religionjeans.in.net - true religion jeans
http://www.red-bottoms.us.com - red bottoms shoes
http://www.cheapraybansunglassesofficial.us.com - ray ban sunglasses
http://www.pradaoutlets.us - parada handbags
http://www.coachfactory-outletonlines.us.com - coach outlet
http://www.yeezyboost350.me.uk - yeezy boost 350
http://www.miamiheatjerseys.us - miami heat jerseys
http://www.ralph-laurenuk.org.uk - ralph lauren outlet
http://www.louis-vuitton-handbags.us.org - louis vuitton handbags
http://www.true-religion.us.com - true religion outlet
http://www.nikefreerun.name - nike free run black
http://www.red-bottoms.us.com - red bottoms
http://www.ralph-lauren-pas-cher.fr - ralph lauren pas cher
http://www.longchampoutletstore.com - longchamp outlet store
http://www.ralph-laurenuk.co.uk - polo ralph lauren
http://www.nfljerseyscheap.in.net - cheap nfl jerseys
http://www.hermes-handbags.us - hermes handbags
http://www.airjordan-uk.org.uk - cheap jordans
http://www.swarovski-crystal.uk - swarovski jewellery
http://www.airjordan-uk.org.uk - air jordan uk
http://www.poloralph-lauren.in.net - polo ralph lauren outlet online
http://www.pandoracharms.us.com - pandora charms sale clearance
http://www.edhardy-outlet.name - ed hardy clothing
http://www.redbottomshoes.in.net - red bottoms shoes
http://www.pandorajewelryoutlet.name - pandora jewelry
http://www.michaelkorsoutlet.co.uk - michael kors outlet
http://www.giuseppezanottioutlet.us - giuseppe zanotti sneakers
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net - coach outlet store online clearances
http://www.montblanc-pens.net.co - mont blanc pens
http://www.dallas-cowboysjerseys.us - dallas cowboys jerseys
http://www.coachoutlet.in.net - coach outlet store
http://www.nikeoutletonline.us.com - nike outlet store
http://www.cheapjordans.us.com - cheap jordan shoes
http://www.nikefreeflyknit.name - nike free flyknit
http://www.officialcoachoutlet.us.com - coach outlet
http://www.rolexreplica-watches.us.com - rolex replica watches
http://www.michael-korsoutlet.ca - michael kors canada
http://www.nikeoutletshoes.us - nike shoes outlet
http://www.fitflopssaleclearancewholesale.us.com - fitflops shoes
http://www.jameshardenshoes.us.com - james harden shoes
http://www.michaelkorsoutletofficial.us - michael kors outlet
http://www.ralphlaurensaleclearance.me.uk - ralph lauren sale clearance
http://www.levisjeans.name - levis jeans
http://www.cheaprayban-sunglasses.com.co - cheap ray ban sunglasses
http://www.michaelkorsoutletofficial.us - michael kors outlet store
http://www.coachfactory-outletstore.us.com - coach factory outlet
http://www.swarovski-crystal.uk - swarovski crystal
http://www.sac-michaelkors.fr - sac michael kors
http://www.michaelkorsofficial.us - michael kors handbags
http://www.michaelkorsoutlets.us.com - michael kors outlet
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com - valentino shoes outlet
http://www.adidasshoes.name - adidas shoes
http://www.officialcoachoutlet.us.com - coach factory outlet
http://www.rolexreplica-watches.us.com - rolex replica
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com - coach outlet
http://www.cheaprolexreplicawatches.us - rolex watches
http://www.airmax-95.us - air max 95
http://www.monclerjacketsuk.org.uk - moncler jackets
mt0706

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat