Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >Bilimsel Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Sigara görme kusuru yapar...
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSigara görme kusuru yapar...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Anket Sorusu: sigara içiyor musunuz
Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
0 [0,00%]
2 [2,67%]
10 [13,33%]
3 [4,00%]
60 [80,00%]
Bu başlık kapatıldı, yeni oylama kabul edilmiyor

Yazar
TüRkÇe VeRinTi Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 27/Ağustos/2007
Bölüm: Tıp
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 247
Tesekkür: 6
Rep: 8
Mesajın Direkt Linki Konu: Sigara görme kusuru yapar...
    Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 12:22
sigara sadece kronik bronşit,damar sertliği,kanser gibi hastalıklara yol açmakla kalmamakta,bazı kişilerde görme kusuru yapmaktadır. ba
sigara benim tek dostum,can yoldaşım,dert ortağım diyenler' bu görme kusurudan dolayı sigaranın gerçek yüzünü görememektedirler...
Arkadaşlar,gelişmiş batı ülkelerinden hem sigarayı satın alıyoruz,hem de sigaranın oluşturduğu zararları giderebilmek için sağlık hizmetini alıyoruz,sigara üreticileri bu gelişmiş ülkerlerde satamadıkları yüksek katranlı ve nikotinli sigarayı gelişmemiş ülkelerin pazarına sürmektedir;artık ne yerine koyulduğumuzu da siz GÖRÜN...kusuru da yapmaktadır.
Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir...;)
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 13:12
arkadaşlar yorumlarınızı da bekliyorum...özellikle hem sigarayı hem de sağlık hizmetlerini bize satmalrı hakkındaAngry
gamse Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 19/Ağustos/2007
Gönderilenler: 1275
Tesekkür: 219
Rep: 467
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 13:23
ben sigara içmiyorum..inş hiç bir zaman kullanmamda kullanmıcam da..
insanın bile bile kendini zehirlemesi ömrünü kısaltması ..bile bile
kendine zarar vermesi..bbir başladın mı bırakmak isteyenler sora..bırakamıyorum derler.. insan istedimi herşeyi yapar arkadaşlar yaa kendini düşünüosan bırakırsın..bunun için tedavi  görebilirsin bırakırsın..ayrıca artık küçücük çocuklar bile sigara içiyor heryerde bunu görüyoruz..peki onları buna iten ne ailesi çevresindekiler tabiki de..kimden ne görürse ona özeniyorlar..neyseeeeWink..benim görüşüm ..teşekkürlerrrSmile
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."    Mustafa Kemal Atatürk

tesekkür edenler: TüRkÇe VeRinTi sir_baracuda
artst Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

Bölüm: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Gönderilenler: 718
Tesekkür: 33
Rep: 56
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 13:27
Orjinalini yazan: gamse

ben sigara içmiyorum..inş hiç bir zaman kullanmamda kullanmıcam da..
insanın bile bile kendini zehirlemesi ömrünü kısaltması ..bile bile
kendine zarar vermesi..bbir başladın mı bırakmak isteyenler sora..bırakamıyorum derler.. insan istedimi herşeyi yapar arkadaşlar yaa kendini düşünüosan bırakırsın..bunun için tedavi  görebilirsin bırakırsın..ayrıca artık küçücük çocuklar bile sigara içiyor heryerde bunu görüyoruz..peki onları buna iten ne ailesi çevresindekiler tabiki de..kimden ne görürse ona özeniyorlar..neyseeeeWink..benim görüşüm ..teşekkürlerrrSmile

ClapClapClapClap
witch Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 19/Ağustos/2007
Bölüm: Sınıf Öğretmenliği
Gönderilenler: 488
Tesekkür: 31
Rep: 60
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 13:32
katılıorum ClapClapClapClap
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 15:42
birde arkadaslar özellikle üniye yeni başlayanlar için uyarım,çeşitli ortamlara gireceksiniz ve türkiyede de sigara içme oranı sürekli artıyor,birçok arkadas ortamında sigara içen insanlar olacak..en azından kendinizi biraz düşünüyorsanız,pasif içicilikten korumak ve arkadasınızın sağlığı için onu UYARIN.sizin bulunduğunuz ortamlarda içilmesine izin vermeyin,arkadasınız da gerçekten anlayışlıysa sizin bu tutumuzu anlayacaktır...
dennis Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Gönderilenler: 1390
Tesekkür: 239
Rep: 481
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 15:56
şu ana kadar ankete göre sigara içmeyenlerin oranı oldukça yüksek gözüküyor umarım üniversite genelinde de böle bi durum vardır. İnsanın bile bile kendine zarar vermesi çok kötü.. Hekresin biraz bilinçlenmesi gerekio..
uuur Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 22/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 59
Tesekkür: 2
Rep: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 16:16

SON 1 AYDIR sigara içmiyorum ve kendimi daha iyi hissediyorum...Smile

8 ya da 10 sene içtim o saçma şeyi..
ama artık gerçekleri görebiliyorum ben de...

Düzenleyen uuur - 31/Ağustos/2007 Saat 16:18
....istisnasız her an
uuur Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 22/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 59
Tesekkür: 2
Rep: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 17:45
ZARARIN FARKINDALAR
Araştırmaya göre, sigarayla bağlantılı sağlık risklerinden endişe duyan tiryakilerin oranı yüzde 73 iken, sağlığı düzeltmenin en iyi yolunun sigarayı bırakmaktan geçtiğini kabul edenlerin oranı da yüzde 79 olarak tespit edildi.

Katılımcılardan yüzde 73’ü “en az bir defa sigarayı bırakmayı denediğini” ifade ederken, bırakmayı deneyenlerin yüzde 57’si ise “bunun şimdiye kadar yapmaya çalıştıkları en zor şey olduğunu” belirtti.

Araştırmaya katılan içicilerin yüzde 58’i, “sigarayı bırakmaya çalıştıkları ilk dönemlerde bunu kimseye söylemediklerini” ifade ederken, sigara içenlerin yüzde 56’sı “doktor desteği ve daha etkili ilaçların sigarayı bırakma şanslarını etkileyeceğine inandığını” söylüyor.

ntvmsnbc' den
....istisnasız her an
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2007 Saat 20:45
Orjinalini yazan: uuur

ClapClapClapClap
kararlılığından dolayı seni kutluyorum...
ve arkadaşlar şöyle de bir istatistik var sigarayı deneyen gençlerin %70 kadarı hiç bırakamıyor...yani en iyisi başlamamak ama hiçbir şey geç değil,uur arkadasımız gibi bırakabilirsiniz.bu işi kendiniz yapamıyorsanız en bstinden deu hastanesinde sigarayı bıraktırmakla ilgii bi poliklnik var.cünkü sigara içmek bir davranıstan ziyade bir hastalık...
Dark_Avenger Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge
1 hafta uzaklaştırma cezası

K.Tarihi: 04/Eylül/2007
Gönderilenler: 881
Tesekkür: 53
Rep: 137
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Eylül/2007 Saat 17:33

nasıl başardın dostum? 8 yıldır içiyorum, bırakmak istiyorum:(
becoes Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 08/Eylül/2007
Gönderilenler: 1237
Tesekkür: 72
Rep: 155
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Kasım/2007 Saat 02:57
Orjinalini yazan: Dark_Avenger

nasıl başardın dostum? 8 yıldır içiyorum, bırakmak istiyorum:(

bırakma karşim ne güzel karşılıklı tüttürüyoz=)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0419395
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0118285
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5816822
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5320493
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5216315
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5052095
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5123573
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593634
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123277
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110442
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405456
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398439
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818648
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3813651
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359448
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,422 Saniyede Yüklendi.