Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >Bilimsel Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Dünya dışı yaşam varmı?
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dünya dışı yaşam varmı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 4567>
Anket Sorusu: Sizce dünya dışı yaşam varmı?
Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
34 [53,13%]
21 [32,81%]
9 [14,06%]
Bu ankete oy veremezsiniz

Yazar
Smile* Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge
Gediz - Dış Ticaret

K.Tarihi: 13/Ağustos/2010
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 2
Rep: 6
Mesajın Direkt Linki Konu: Dünya dışı yaşam varmı?
    Gönderim Zamanı: 25/Eylül/2010 Saat 14:39
Hiç inanmıyorum olduğuna.
Düşünebilen herkesin insan olması
İnsan olan herkesin düşünebildiği manasına gelmiyor
Ne yazık ki ..
Pot Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge
deü müh fak mak müh böl.

K.Tarihi: 15/Ağustos/2010
Bölüm: Makina Mühendisliği
Gönderilenler: 201
Tesekkür: 3
Rep: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Eylül/2010 Saat 17:37
Şunu okuyun, öyle karar verin:

bülent ersoy,
fatih ürek,
ajdar
yol Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge
'je est un autre'

K.Tarihi: 27/Ekim/2009
Gönderilenler: 342
Tesekkür: 27
Rep: 79
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Eylül/2010 Saat 17:50

baknz:şirk

Ne kadar çok elimiz varmış meğer
İlkin, senin elinle tutuşan benimki
Sonra çocuklarınki
Gençlerinki
Tekel işçilerininki
Sonra, ellerin elleri...
sinsoflife Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 10/Eylül/2011
Bölüm: Makine (MYO)
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Eylül/2011 Saat 00:13
Dünyanın merkezi neresi? işte aynı şekilde evreninde merkezi dünya tam dünya... Odak noktası. Çok mühim bir kaynaktan dinledim Başka gezegenlerde Ahmetler - mehmetler - hüseyinler var. Bu yazdığım basit bir konu değil arkadaşlar. Bİlenler anlar ama bilmeyenler baya bi araştırmalı 
Güller onun gibi kokar da sanırızki o güller gibi kokar.
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Eylül/2011 Saat 02:42
Orjinalini yazan: sinsoflife

Dünyanın merkezi neresi? işte aynı şekilde evreninde merkezi dünya tam dünya... Odak noktası. Çok mühim bir kaynaktan dinledim Başka gezegenlerde Ahmetler - mehmetler - hüseyinler var. Bu yazdığım basit bir konu değil arkadaşlar. Bİlenler anlar ama bilmeyenler baya bi araştırmalı 

Paralel evrenler teorisi işte bahsettiğin.
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Eylül/2011 Saat 14:07
devamını getirirmisin
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2011 Saat 02:46

devamını getirirmisin

Evrende olup biten her olaya bir açıklama getirilebileceğini bilim adamları düşünüyor.

Bir çok bilim adamının hayalini süsleyen bu düşü belkide gerçekleştirebileceklerini düşünüyorlar.Paralel Evrenler Teorisinin şok eden kısmı sonucunda , açıklamaya göre ; yaşadığımız evren tek bir evrenden ibaret değil [1].

Bu evrenler şöyle ki ; her birinde farklı fizk yasalarının geçerli olduğu sonsuz sayıda evren olabilir.Stephen Hawking’e göre ‘’ Sonsuz sayıda eşiz evrenler var.’’ Bu fikre ilk bakıldığında bilim kurgu ya da çılgınlık olarak gözükmektedir [2]. Atomların özellikleri üzerinde çalışılmaya başlandığında , gerçeğin kurgulanandan çok daha garip olduğu farkedilir.

Bu çalışmaların sonucunda ; tanecikler sadece bizim evrenimizde bulunmamaktadır. Başka evrenlerde de bulunmaktadırlar.

Paralel Evrenler Teorisine göre ; içinde bulunduğumuz uzay , bizim eşizlerimizin bulunduğu başka evrenlerden oluşmuş çok boyutlu bir kaos denizine benzemektedir.Şuan bizlerin ‘’ evren’’ diye tanımladığımız şey ; belki de iç içe geçmiş , birbirini şekillendiren ve hatta bir şekilde birbiri ile iletişim halinde olan , birbirine paralel çok sayıda evrenlerin bulunduğu sonsuz bir uzayın küçük bir kesiti olabilir [3].

Deneysel olarak bu durumu gözlemde zorluk çekilmesindeki sebep zaten bu deneyin içinde bulunuyor olmamızdır.Bir deney yapılırken öncelikle bir çok değişken sabit tutulup deney düzeneği kurulur.En son olarak da gözlem yapılarak sonuçlar kaydedilir.Paralel Evrenler Teorisi’nin deneysel olarak gözlemlenememesinin sebebi ; bir deney düzeneği kurulsa bile etkide bulunan bir çok değişken olmasıdır ve bunların sabit tutulamamasıdır.

Diğer bir sorunu da bu deneyi gözlemlicek olan gözlemcilerin deneyin içinde yaşıyor olmalarıdır.

Bu çalışmada Paralel Evrenler Teorisi’nin getirileri ve eksiklikleri paylaşılacaktır.

Daha önce paylaşmıştım ama yine paylaşayım uzun uzun yazmak şu aralar baya zor geliyor kusura bakma:D

Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2011 Saat 07:52
Kendi yorumun olarak var sayıyorum bu kopyaladığın parçaları. Quantum mekaniği Metafiziği vb. her ne ise zerre ve ene diye yorumlanan en ufak yapı birimi herşeyde mevcut olan sürekli bir hareket halinde bu hareketliliği nereden aldığı bilinmiyor ve kusursuz bir işleyiş içerisinde çözülmeyen kısımlardan birtaneside bilim olarak saniye içerisinde binlercekez yok olup yerine başka bir zerrenin gelmesi. Nereden geliyor nereye gidiyor... Kısacası 5n 1K misali. Burada yapılan teorilerden biriside paralel bir evrene yada eş zamanlı bir boyut sıçraması yaparak aynı konumda başka bir zamanda meydana geliyor. Bağlar burada kopuyor eğer bu gücü beyin sağlıyorsa tanrı varmı - yokmu... Esasında bununda sırrı çözüldü ama bilim dediğimiz somut olmayan işe evet demez bunu hepimiz biliyoruz. Dini ritüellere baktığımızda özellikla islam alimleri kesimine o kaybolanlar havaya karışıyor toprak su meyve bitki döngüsünden ete dönüşüyor hayvanların ot yemesi misali insanlarında salata yemesi gibi... sonra 2. bir yaşama sebep oluyor. Var olan hiç bir şey yok olmaz sözü sadece bilime ait olmadığını var sayarsak hepsi bir döngüdür düşüncesiyle yan yana tutarsak demek ki bilimde yetmiyor buna... Yada henüz vakit var. Dediğin gibi uzun uzun yazmak gerekir... Edindiğim bir bilgide tecrübe etmiş bir zat'ın : ben ufak zerreler gördüm öleki birbirlerini yiyorlardı onlardan daha küçüğünü gördüm anlatmak istesem vakit yetmez deyip kesiyor.... Sanırım Hawking gibi matematik müptelası bir insan için fazla ağır bir söz... Ki matematiğinde fizik ötesi bir alemden meydana geldiği günümüzde bilmeyen yoktur... 
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2011 Saat 17:09

Kendi yorumun olarak var sayıyorum bu kopyaladığın parçaları. Quantum mekaniği Metafiziği vb. her ne ise zerre ve ene diye yorumlanan en ufak yapı birimi herşeyde mevcut olan sürekli bir hareket halinde bu hareketliliği nereden aldığı bilinmiyor ve kusursuz bir işleyiş içerisinde çözülmeyen kısımlardan birtaneside bilim olarak saniye içerisinde binlercekez yok olup yerine başka bir zerrenin gelmesi. Nereden geliyor nereye gidiyor... Kısacası 5n 1K misali. Burada yapılan teorilerden biriside paralel bir evrene yada eş zamanlı bir boyut sıçraması yaparak aynı konumda başka bir zamanda meydana geliyor. Bağlar burada kopuyor eğer bu gücü beyin sağlıyorsa tanrı varmı - yokmu... Esasında bununda sırrı çözüldü ama bilim dediğimiz somut olmayan işe evet demez bunu hepimiz biliyoruz. Dini ritüellere baktığımızda özellikla islam alimleri kesimine o kaybolanlar havaya karışıyor toprak su meyve bitki döngüsünden ete dönüşüyor hayvanların ot yemesi misali insanlarında salata yemesi gibi... sonra 2. bir yaşama sebep oluyor. Var olan hiç bir şey yok olmaz sözü sadece bilime ait olmadığını var sayarsak hepsi bir döngüdür düşüncesiyle yan yana tutarsak demek ki bilimde yetmiyor buna... Yada henüz vakit var. Dediğin gibi uzun uzun yazmak gerekir... Edindiğim bir bilgide tecrübe etmiş bir zat'ın : ben ufak zerreler gördüm öleki birbirlerini yiyorlardı onlardan daha küçüğünü gördüm anlatmak istesem vakit yetmez deyip kesiyor.... Sanırım Hawking gibi matematik müptelası bir insan için fazla ağır bir söz... Ki matematiğinde fizik ötesi bir alemden meydana geldiği günümüzde bilmeyen yoktur... 

Zaten katılacağımız bir konferansa hazırladığımız özetti bu.Öte yandan elbette ki tek başına paralel evrenler teorisi yetmez,sicim teroisi, solucan delikleri gibi şeylerde var.Bu yüzden inanılmaz uzun sürer yazması.Hatta şöyle bir şey söylemek gerekirse aslında kader ile paralel evrenler arasında bir bağıntı kurulabilir.Bu yüzden kimi zaman din ile bilim içiçedir.Birde daha epey vakit var,hem de epey..
cevaba Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 20/Mart/2012
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mart/2012 Saat 22:14
 Evrenler arası baglantıyı karadelikler saglıyor olabılır.Bunu acıkcası bı dusunce olarak soyluyorum.herhangı bır kanıtım yok:)..sadece benım fıkrım.dusununkı bu evrenden bahsedıyoruz ve olaganustu bır kutlenın kucuk bır hacıme sıkısmasından bahsedıyoruz..kutle okadar yogunkı ve kapladıgı hacım okadar kucukkı ısıgın hızını bıle gececek bır cekım hızı yaratıyor.buda ısıgın o karadelıkden kacamaması anlamına gelıyor.karadelıklerın yakınlarından gecen yada bır karadelık ufkundan etkı alanından gecen yıldız ısınları bıle bu etkıyle kayboluyor.hatta hacımlerı sıfır olarak kabul edılıyor.pekı bu nası mumkun  olabılır..Bence boyle olagan ustu bır kutlenın cok kucuk bır hacımde toplanması sadece hayalden ıbaret.Etraflıca arastırdıgınızda karadelıklerın yogun kutllelerı ve kucuk bır hacımde toplanmaları yani yogunluklarının ınanılmaz boyutlarda olması sebebıyle cekım guclerının ısıgı bıle cekecek kadar buyuk oldugu anlatılır..ama hıc bır kaynak bu kadar buyuk kutlenın nasıl bole kucuk bır hacımde bır araya geldıgını acıklamaz.ancak ortada bır karadelık var ve hacmı cok kucuk ve kutlesıde cok buyuk .gunesın 60 70 katı olan bır kutlenın 50 km capındakı daıresel bır alanda sıkısmasından bahsedılıyor.bu ınanılmaz yogunlugun konumunu koruyabılmesı nası mumkun olabılır.ve dahası cok yogun bır ortamın kendınden mılyarlarcakez daha az yogun bır ortamda bulunması mumkun degıldır.ancak şöyle ki bır cam duzlemın her hangı bıyerıne delık acsak ve o delıge bır torba baglasak ve o torbanın ıcıne en agır esyaları koysak. camın altını gormezlıkten gelırsek eger.torbayı bagladıgımız yer bır karadelık olarak dusunulebılır.ancak bu sekılde cok yogun bır kutlenın kucuk bır hacıme etkı etmesı soz konusu olabılır.bu torbaların da baska bır evren oldugu da dusunulebılır.hatta suanda bulundugumuz evrenınde bır kara delık oldugunu neden dusunmeyelım.ben acıkcası bole dusunuyorum..ve bır evrenın ıcınde en azından 1 canlıya raslanması gerektıgı olasılıgınıda dusunursek.bu torbaların ıcınde neden baska canlılara rastlamayalım...
BennyJoon Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 18/Şubat/2012
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mart/2012 Saat 21:10
yok.
ben sevgiden yanayım
bilim kurdu Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 24/Mayıs/2014
Bölüm: Fizik
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mayıs/2014 Saat 17:45
Arkadaşlar bu konu üzerindeki fikrim şu şekilde : bence dünya dışı yaşam var bunun en birinci göstergesinden biri de olasılık üstünden değerlendirdiğimizde ortaya çıkıyor. Çünkü evrenimizde milyarlarca galaksi var ve bu galaksilerin her birinde trilyonlarca yıldız var ve bu yıldızların yörüngesinde dönen milyarlarca gezegen. Aynı zamanda daha bizim göremediğimiz dış evren var bu dış evrende ne olduğunu bilemiyoruz belki orada vardır. Her zaman yanlış düşünülen ve araştırılan bir şey var atmosfer ve bizim yaşam koşullarımıza uygun olacak şekilde olan gezegenlerde yaşamı arıyoruz bu bana göre çok yanlış çünkü uzaylıların bizden farklı özelliklere ve yaşam koşullarına sahip olabilirler.
pervasız bir kartalız şu hudutsuz göklerde
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 4567>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0420004
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0118887
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5817431
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5321172
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5216904
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5053876
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5124164
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593662
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123328
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110460
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405484
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398582
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818669
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3813693
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359488
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,656 Saniyede Yüklendi.