Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >Bilimsel Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Dünya dışı yaşam varmı?
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dünya dışı yaşam varmı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Anket Sorusu: Sizce dünya dışı yaşam varmı?
Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
34 [53,13%]
21 [32,81%]
9 [14,06%]
Bu ankete oy veremezsiniz

Yazar
Dark_Avenger Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge
1 hafta uzaklaştırma cezası

K.Tarihi: 04/Eylül/2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 881
Tesekkür: 53
Rep: 137
Mesajın Direkt Linki Konu: Dünya dışı yaşam varmı?
    Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 21:43
Orjinalini yazan: sir_baracuda

Orjinalini yazan: Dark_Avenger

seni niye merak edeyim, etrafta bisürü adam var ve sir barrakuda adlı kişi bu anlamsız mesajın altına niye teşekkür atmış anlamadım. Thumbs%20Down

ve dünya dışı yaşama kesinlikle inanıyorum..

dark avıngerr
 sebebini merak ediyorsan buraya bakabilirsin. 
http://www.deuforum.com/forum.asp

iyi güzelde verdiğin link forumun anasayfası:)
x factor Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 09/Eylül/2007
Gönderilenler: 143
Tesekkür: 8
Rep: 15
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 22:23
ben inanmyom.
Bir renge ve isme sahip olmak.Türk olmayan takımları yenmek ...
türkçeci Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2007
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 3804
Tesekkür: 487
Rep: 1219
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 22:45
ben evrende yalnız olduğumuzu düşünmüyorum.kesinlikle başka gecegenlerde de yaşam var.bunu böyle düşünmek BENCE büyük bencillik.
gözlerimizi uzaklıklar değil ki yalnız,
göze alamadığımız yakınlıklar da acıtır..
ve gözleri ancak gözler bağışlayabilir..
    haydar ergülen
GaGTüS Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Emekli Mod

K.Tarihi: 05/Temmuz/2007
Gönderilenler: 1087
Tesekkür: 320
Rep: 881
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 22:48

Orjinalini yazan: sir_baracuda

seni niye merak edeyim, etrafta bisürü adam var ve sir barrakuda adlı kişi bu anlamsız mesajın altına niye teşekkür atmış anlamadım. Thumbs%20Down

ve dünya dışı yaşama kesinlikle inanıyorum..

dark avıngerr
 sebebini merak ediyorsan buraya bakabilirsin. 
http://www.deuforum.com/forum.asp

iyi güzelde verdiğin link forumun anasayfası:)

arkadaşım sana şöyle izah edelim ; bilimsel tartışma ana başlığı altında kilitli ve sabit konulara bakarsan orada forum yöneticilerimizden umehmet tarafından açılmış ''bilimsel tartışmalara katılanlara rep puan'' şeklinde bir duyuru bölümü var ;bunun içeriğinde de şöyle yazıyor: 'bilimsel tartışmalara,bilimsel tartışma kuralları içinde ; kanıtları,yorumları,gözlemleriyle katılacak her forum üyesine yönetim tarafından teşekkür edilecektir' yazıyor...yani bahsi geçen teşekkürler fikirlere değil katılımlara veriliyor!bahsettiğim duyuru niteliğindeki konuya bakarsan bunu kendinde göreceksindir ayrıca o duyuru içerisinde, link'inde değişmeyerek forum linki şeklinde kalması da senin 'iyigüzelde' diye başlayan cümlenin nedenidir.muhtemelen baracuda'nında bir anlık dalgınlığına gelmiş bir olaydır...

ayrıca bir hatırlatma; 'tartışma kuralları'nda görebileceğiniz bir kurala göre; 'bilimsel tartışmanın dışında geyik amaçlı yazılmış mesajlarınız bilgi verilmeksizin silinecektir'

Düzenleyen LuCkLeSS - 10/Kasım/2007 Saat 23:05
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 23:06
şimdi o arkadaş bilimsel bir tartışmaya mı katıldı yani.. bana ne kazandırdı? sadece inanmıyorum veya inanıyorum demekle teşekkür mü olur? o yazıyı bi de sen oku dikkatlice "bilimsel tartışmalara bilimsel tartışma kuralları içinde, kanıtları yorumları gözlemleriyle" demiş. bana da  yazdığım cevapta teşekkür gönderilse ben de derim "noluyo yaa!"

hani silinmemiş mesajım! geyik yapıyorum ya!!

Düzenleyen Dark_Avenger - 10/Kasım/2007 Saat 23:07
GaGTüS Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Emekli Mod

K.Tarihi: 05/Temmuz/2007
Gönderilenler: 1087
Tesekkür: 320
Rep: 881
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 23:16

şimdi o arkadaş bilimsel bir tartışmaya mı katıldı yani.. bana ne kazandırdı? sadece inanmıyorum veya inanıyorum demekle teşekkür mü olur? o yazıyı bi de sen oku dikkatlice "bilimsel tartışmalara bilimsel tartışma kuralları içinde, kanıtları yorumları gözlemleriyle" demiş. bana da  yazdığım cevapta teşekkür gönderilse ben de derim "noluyo yaa!"

hani silinmemiş mesajım! geyik yapıyorum ya!!

silinmediğinide nerden çıkardın ! bir başka arkadaşımızın imzası hakkındaki o yersiz iltifatının olduğu mesajını göremiyorum¿

Demek ki ben kastettiğim mesajı çoktan silmişim bile...

ayrıca kişiler kendi yorumlarını görüşlerini sunmuşlar 'inanıyorum' yada 'inanmıyorum' diye kimisi bu konudaki iddaalarını destekler karşı savı çürüten kanıtlar sunar kimi ise sadece görüşünü söyler çekilir...Konunun başından beri mesajların çogundada II.yol seçilmiştir.....bizde I.yolun seçilmesini istiyor, II.yolu tercih etmiyor ve arzulamıyoruz ama Bu konuda kimseyi tartışmanın o zevkli havasına zorla sokamayız!
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 23:37
konuya dvm etmem de sakınca yoksa tanrıların arabaları diye eski bi kitap var kesinlikle tavsiye ederim, inanmayanlar için...

Düzenleyen LuCkLeSS - 10/Kasım/2007 Saat 23:38
no_fear Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 09/Ekim/2007
Bölüm: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 6
Rep: 10
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Kasım/2007 Saat 23:58
olmaması için bi sebeb yok uçsuz bucaksız bi evren var biz ancak güneş yörüngesinde olan gezegenleri bilioruz en fazla marsaa  kadar gidioruz keşfedilmemiş ve keşfedilemiyecek yerler çok onun için çürütülmesi imkansız bir tez!!!...
No FeAR...

TeŞeKKüRLeRinİzİ beKLiOrUMM... =)
F@TiH Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge
bi hafta uzaklaştırma cezası

K.Tarihi: 05/Şubat/2008
Bölüm: İktisat
Gönderilenler: 234
Tesekkür: 37
Rep: 97
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Temmuz/2008 Saat 00:01
Hayat var ya da yok denince hep kendi dünyamızdakilere benzer canlılar düşünüyoruz.:)

Ama farklı şekilde yaşam belirtileri gösteren canlılar olabilir bence.İllede yaşamak için oksijene ihtiyaç duymayan,farklı beslenen canlılar.:)Bu yüzden
Muaazam( olcutlerini bilemedigimiz kadar buyuk) buyulukteki bir uzayin icinde yasam olduguna inaniyorum, insanlara gore oldugunu ise hic mi hic zannetmiyorum.Wink

Kimbilir, bizim onlari aradigimiz gibi onlar da belki bizi ariyordur
Big%20smile

Düzenleyen F@TiH - 01/Temmuz/2008 Saat 00:02
papatya Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 13/Nisan/2006
Bölüm: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Gönderilenler: 1050
Tesekkür: 297
Rep: 796
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Temmuz/2008 Saat 22:03

konuya dvm etmem de sakınca yoksa tanrıların arabaları diye eski bi kitap var kesinlikle tavsiye ederim, inanmayanlar için...

o kitabı okumuştum ama maalesef beni çok inandırmadı çünkü yazar kendi içinde çelişiyordu bir söylediği diğerini tutmuyordu bu yüzden çokta inanasım gelmiyor açıkçası...
farkı fark edenin farkını fark ederim!!!
x_ray Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 23/Eylül/2006
Gönderilenler: 292
Tesekkür: 62
Rep: 138
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Temmuz/2008 Saat 01:20
bir küçük bilgi aktarayım. geçen belgeselde izlemiştim. artık yıldızlardan ve cisimlerden gelen ışıkları analiz ederek, o yıldızın-gezegenin(veya cismin işte) genel olarak sıcaklığını filan ölçebiliolarmış. en azından tahmin ediolarmış. neyse, konuya gelelim; avrupa uzay dairesi yanılmıyorsam, samanyolunun dışında, başka bi galakside, bizim dünyamız sıcaklıklarına yakın bi gezegen-cisim keşfetmiş.(daha doğrusu öyle olduğunu tahmin etmişler) bu da şu demek. orada (ki eğer varsa) su bizdeki gibi sıvı olabilirmiş. bu da yaşam olma olasılığını acayip arttırıyormuş. ama bu yaşam dedikleri, uzaylı mı, bakteri mi, bi de bunu düşünmek lazım...
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Temmuz/2008 Saat 01:34
ya var mı yok mu kısmında değilim de bence olmasın . dünyada zaten yeteri kadar savaş var -ki bunlar insan türü arasında oluyor zatesn - başka gezegendeki canlılarla da savaş mı yapıcaz şimdi ? bazen düşünüyorum da " gerçekten ne gerek vardı diyorum insanoğlunu yaratmaya ? 
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0420004
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0118887
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5817431
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5321172
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5216904
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5053876
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5124164
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593662
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123328
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110460
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405484
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398582
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818669
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3813693
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359488
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,656 Saniyede Yüklendi.