Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Dokuz Eylül Üniversitesi >Deu Kulüpler >Deusinema
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Deu'nun Sinema Özürü
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna 35deniz35 'internetimi d..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gtmat 'BURS KESİLMES..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna meybi 'acil bayan ev..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gzmglsv 'bayan ev arka..' konusunu açtı.

Göster

Senin açtığın '..' konusuna bnnz şu cevabı verdi; '..'

Göster

Mesaj panosuna kartbasıpçıkana 'çeko..' konusunu açtı.

Tüm Mesajlar...

Üye İstatistikleri
 Rep TOP5

Rep:1787

blackandwhite

Rep:1681

by_jeem!!!

Rep:1676

Zatoichi

Rep:1542

Anstand

Rep:1219

türkçeci
 Üye İstatistikleri
 Mesaj TOP5

Anstand

mine89

türkçeci

DeNizLiLi

Zatoichi
 Tüm Liste İçin..

Deu'nun Sinema Özürü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
danagozu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 28/Kasım/2009
Bölüm: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr.
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 4
Rep: 16
Mesajın Direkt Linki Konu: Deu'nun Sinema Özürü
    Gönderim Zamanı: 29/Kasım/2009 Saat 03:19
     Güzel üniverstemizin sosyal öğrencileri hep bi'koşuşturma içerisinde,fotoğraf klubu başta olamk üzere hemen ardından tiyatro gayet populer bi'seviyede koşuşturmalar projelerle devam etmekte ama ne gariptir ki bunlar kadar önemli (ki bence daha önemli) olan sinema çalışmaları neredeyse yok hatta bir kaç kısa film dışında hiç yok.
     Sinema pahallıdır sinema cok buyuk emektir ve büyük ekipler gerektirir tamam ama arkadaş çağın kendini ifade etmede en yetenekli olgusunu bu kadarda geri plana atamassın ki.isyanlardayım arkadaş koca sinemada bi konu açılmamış.ayıptır yazıktır yakışmıyor üniverstemize.
     İlgilenen arkadaşlar olursa biraz konuşalım bu tek başına kalakalmış konu başlığı altında, nedenlerini dile getirelim bakarsınız yetkililere sesimizi duyurabilirz ve bakarsınız bir ekibimiz olur ya da ekiplerimiz :D ve daha sonrasında oscarlar felan LOL hoş gerçi konuya cevap gelir mi o da meçhul Ouch
     Haydi hayırlısıSmile
tesekkür edenler: Anstand
Calimdor Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 29/Ağustos/2008
Gönderilenler: 410
Tesekkür: 44
Rep: 97
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım/2009 Saat 11:05
katılıyorum sana. sinema kulübünden, insanların zaten kendi evinde izleyebildiği filmleri göstermeleri yerine kısa film projeleri düzenlemesini beklerdim. filmleri zaten günümüzde herkes korsanla, internetle bir şekilde izliyor bence bunları konferans salonunda göstermek kulüp amacını karşılamıyor.

insanlrın biraraya gelip amatör çerçevede kısa film projeleri yapabileceği ortam sağlaması lazım sinema kulübünün.
"Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçli ve bilinçsiz şiddetten, apta.lca yurtseverlikten, tüm bunlardan nefre ediyorum."
tesekkür edenler: Anstand
danagozu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım/2009 Saat 20:20
     Çok fazla film izlemek ve sosyal ortamda bu filmleri yorumlamak sinemacılıkta önemlidir fakat dediğin gibi bu amacı karşılamaz.Asıl amaç üretkenlik olmalıdır ve bunu başarabilecek ekipleri kurabilmektir,gerekirse eğitimi vereceksin,yönetmen getirip tecrubelerden yararlanacaksın,sponsorlar bulacaksın.Garip olansa İzmir bunun için çok musait bi'şehir olmasına rahmen ve bunu değerlendircek öğrenci potansiyeline sahip olmasına rahmen böyle bir sessizliğe gömülmesidir.Bunu ilgisizliğe ya da yeteneksizliğe değilde bir araya gelememeye bağlıyorum.
     Bu platform bence bunu aşmamıza olanak sağlayabilir konuya ilgisi olan arkadaşlar lutfen sesinizi yukseltin Smile
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Kasım/2009 Saat 21:57
yani sizi destekliyorum ama şunu düşün çok masraflı ve herkes derslerinin peşinde adam bir hafta gelir ikinci hafta gelmem der bişey diyemzsin ve masraflı çok masraflı hemde bide senaryo yazması var gerçi hadi onuda hallederiz hayal gücü geniştir türk toplumununda zor iş iyi organize lazım ve sıkı bir kadro kurulması lazım
Calimdor Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 29/Ağustos/2008
Gönderilenler: 410
Tesekkür: 44
Rep: 97
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Kasım/2009 Saat 00:35
o kadar masraflı bir olay değil.

dokuz eylülün kendi aparatları mevcut.

hiç kimse 90 dakikalık sinema filmi çekilmesini ya da her festivalden ödül alacak bir kısa film beklemiyor.

bir kulüpte 100 kişi varsa ve bu 100 kişinin 20 tanesi bu projeye katılırsa senaryonun en güzeli çekilir. 10 dakikalık bir kısa filmin maliyeti -kameraları deüden alırsak- 200 liradır. tahmin edersiniz ki bir senede 300 tane kısa film çekilmez.

bir senede 4 tane kısafilm çektiğiniz farzetseniz, her film için kişi başına düşen maliyet 200tl oluyor. ki bir çok film için 200tl lik bütçe bile çok fazla.

dediğim gibi, profesyonel bir şey beklenmiyor. amatör çerçevede kısa filmler çekilebilir. mesaj kaygısı taşımak zorunda da değil. önemli olan bir şeylerin yapılabildiğini göstermek. bir şeylerin yapılabildiği gösterildiğinde, bunun geliştirilebileceği de gösterilebilir. her şey böyle başlar.
"Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçli ve bilinçsiz şiddetten, apta.lca yurtseverlikten, tüm bunlardan nefre ediyorum."
danagozu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Kasım/2009 Saat 01:05
ekipmanları sorun olarak görüyordum harbiden unvde mevcut muymus :/
maliyet konusuna gelirsek sponsorlarla halledilir bi'nebzede olsa tek sorunumuz ekip oluşturabilmekte.Son cümleni çok begendim arkadaşım.
maskeli balo Açılır Kutu Gör
Topluluk Yöneticisi
Topluluk Yöneticisi
Simge
Deusinema

K.Tarihi: 04/Aralık/2009
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Aralık/2009 Saat 01:26
arkadaşlar öncelikle foruma ilgiden şüpheniz olmasın; en yakın zamanda aktiflik sağlanacak.

gösterimler konusunda şöyle bilgi vermek isterim: aralık ayı sonuna doğru (sebebi yerleşkelerde vizelerin bitmesini beklememiz) Kış Sinema Günleri düzenleyeceğiz. ayrıca dokuzçeşmeler yerleşkeünde, atıl duran binanın okulumuzca düzenlenerek ses sistemi uygulamasının devreye sokulmasını bekliyoruz.

sürekli olarak biz de filmler gösterelim istiyoruz ama, sınavı olan arkadaşlarımız (bizler de dahil) ne derece katkı sağlayabilir sınav dönemlerinde? en uygun zamanda gösterimler yapılacak.

kısa film senaryo yazımı, film çekimi hakkındaki düşünceleriniz ile ilgili de sinema topluluğumuzun toplantılarına katılarak bizlere destek olmanızı bekleriz.

ancak belirtildiği gibi okuldan kamera sağlandığı falan yok, takdir edersiniz ki burası özel okul falan değil... topluluğumuzca inandığımız, sağlam bir senaryo oluşturabilirsek, gerekli donanımı iletişim kurduğumuz ayrı merkezlerden temin etmenin yollarını buluruz.

az evvel de belirttiğim gibi, toplantılarımızda bulunup karşılıklı fikir alışverişi sağlamanızı isteriz...
gitmesem de bekler orada deniz...
danagozu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Aralık/2009 Saat 06:36
Pekala ben varım,iletişime gecebileceğimiz,takip edebileceğimiz bir web sitesi var mı?Ya da sosyal paylaşım sitelerinde gruplarınız?
Gundam Meister Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge
Ev Arkadaşı Aranıyor

K.Tarihi: 20/Ekim/2009
Gönderilenler: 291
Tesekkür: 18
Rep: 55
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Aralık/2009 Saat 21:41
Anadolu Üniversitesinin yerel TV kanalı var belki duymuşsunuzdur..
çoğunlukla müzik klipleri ve yerleşketen haberler yayınlıyorlar, bunun yanında haftada 1-2 kere öğrencilerin hazırladığı kısa filmleride yayınlıyorlar...çok güzel animasyonlara yada çekimlere rastlayabiliyoruz.

DEU'de Sinema bölümü varmı yokmu bilmiyorum, fakat yukarıda ilk mesajda belirttiğiniz gibi...neredeyse hiç aklına gelmiyor öğrencilerin bu tür faaliyet yada etkinlik...
Konu bir yana, izmir'dede sinema'ya olan ilgi çok az bence...çoğunlukla salonlar boş oluyor filmlerde :)
bunun nedeni ne bilmiyorum, herhalde insanlar çok meşguller dersleri ve işleri ile...
Biri Eskişehir'mi dedi ?
maskeli balo Açılır Kutu Gör
Topluluk Yöneticisi
Topluluk Yöneticisi
Simge
Deusinema

K.Tarihi: 04/Aralık/2009
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Aralık/2009 Saat 01:04
anadolu üniversitesi sosyalleşmeye en çok önem veren üniversite olduğundan böyle bişey yapmıştır. ayrıca orda kulüplere özgü bir bina dahi var. bu nedenle onları baz almamalıyız :)

aralıkın son haftasından itibaren 10 gün boyunca 10 adet film göstericez 3 yerleşkede. film gösterimlerimiz zaten ücretsiz; umuyorum ki salonlar dolacaktır.

** dokuzçeşmeler yerleşkeü iibf d blok birinci katta sinema topluluğumuzun odası bulunmaktadır.

gitmesem de bekler orada deniz...
Gundam Meister Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge
Ev Arkadaşı Aranıyor

K.Tarihi: 20/Ekim/2009
Gönderilenler: 291
Tesekkür: 18
Rep: 55
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Aralık/2009 Saat 18:55
Orjinalini yazan: maskeli balo

anadolu üniversitesi sosyalleşmeye en çok önem veren üniversite olduğundan böyle bişey yapmıştır. ayrıca orda kulüplere özgü bir bina dahi var. bu nedenle onları baz almamalıyız :)

aralıkın son haftasından itibaren 10 gün boyunca 10 adet film göstericez 3 yerleşkede. film gösterimlerimiz zaten ücretsiz; umuyorum ki salonlar dolacaktır.

** dokuzçeşmeler yerleşkeü iibf d blok birinci katta sinema topluluğumuzun odası bulunmaktadır.

tam tarih adres ve saat verebilirmisiniz ilerleyen günlerde lütfen :)
Biri Eskişehir'mi dedi ?
tolgative Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 24/Kasım/2007
Bölüm: İşletme
Tesekkür: 1
Rep: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Aralık/2009 Saat 18:57
uzaktan yapılması gereken şeyleri söylemenin ne kadar kolay olduğu toplumumuzca bilinen bi gerçektir hatta çok nadide bi sözleri de vardır bekarlarla ilgili... herneyse elimizdeki imkanlarla ve gerçekleştirebildiğimiz kadar aktiviteyi yapmaya çalışıyoruz... siz de belki biliyosunuzdr dokuzçeşmeler yerleşkeümüzde bulunan sinema topluluğumuz daha yeni yeni bi rektörlük topluluğu şekline büründü...bu sene geçen seneye nazaran daha aktif bi topluluk oluyoruz.. aslında aktivite yapmayan biz değiliz aktiviteye katılmayan bizim gibi öğrenci arkadaşlarımız...  neyse lafı dahada uzatmadan bundan sonra ypacağımız bütün aktivitelerden haberdar olacaksnz katılmanız dileğiyle.....:D:D:D
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0412418
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0111366
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:589929
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5312676
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:529636
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5031856
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5116854
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593299
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4122385
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110063
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:404983
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:394916
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3817866
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3811019
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:357655
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,953 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir izmir web tasarım online siparış programı üye kart sistemi termal yazıcı restaurant programı su programı tüp programı kreş programı market programı veteriner programı taksi programı