Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 9>
Yazar
hasoli Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 386
Tesekkür: 65
Rep: 152
Mesajın Direkt Linki Konu: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması
    Gönderim Zamanı: 25/Mayıs/2009 Saat 02:12
Orjinalini yazan: yol

Orjinalini yazan: hasoli

hop arkadaşlar, islamın özünde milliyetçilik filan yoktur.aksine ırkçılık düşmanlığı vardır, ırkçığı gaflet olarak görür islami anlayış.kendimize gelelim, lafları boşuna savurmayalım ağzımızdan.

danimarkalı müslüman, müslüman olmayan türkten daha yakın kardeştir,müslüman türke, islami anlayışta.

bunu bilerek tartışmanız dileğiyle :)

Ben de ümmetçilik var diye biliyorum ama; işin içine Türk girdi mi ezberler bozuluyor sanki.

nasıl yani? anlayamadım...
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mayıs/2009 Saat 10:37

Orjinalini yazan: yol

hop arkadaşlar, islamın özünde milliyetçilik filan yoktur.aksine ırkçılık düşmanlığı vardır, ırkçığı gaflet olarak görür islami anlayış.kendimize gelelim, lafları boşuna savurmayalım ağzımızdan.

danimarkalı müslüman, müslüman olmayan türkten daha yakın kardeştir,müslüman türke, islami anlayışta.

bunu bilerek tartışmanız dileğiyle :)

Ben de ümmetçilik var diye biliyorum ama; işin içine Türk girdi mi ezberler bozuluyor sanki.

nasıl yani? anlayamadım...

İslamda milliyetçilik yok diyorum. :)
tesekkür edenler: hasoli
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mayıs/2009 Saat 19:51
İslamda milliyetçilik elbette var . Vatanını milletini sevmek , milletin için çalışmak , milli değerlerini korumanın neresi İslama aykırı . Millet yoksa vatan da yoktur o zaman . peki biz 1920 de ne için savaştık ? gökteki bayrağın rengi ha kırmızı olmuş ha mavi farketmiyor mu sizin için ?

bir insan kendi anne-babasını diğer insanlardan daha çok sevmesi suç mudur günah mıdır ? aynı şekilde bir insan kendi milletini diğer milletlerden daha çok sevmesi de günah değildir.

ha ırkçılık ise bambaşka bir şeydir. kendini diğer insanlardan üstün görmek , onları aşağılamaktır ırkçılık .

Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
neyzen_atlı Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 27/Mart/2009
Gönderilenler: 99
Tesekkür: 99
Rep: 293
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mayıs/2009 Saat 00:33
Orjinalini yazan: DeNizLiLi

İslamda milliyetçilik elbette var . Vatanını milletini sevmek , milletin için çalışmak , milli değerlerini korumanın neresi İslama aykırı . Millet yoksa vatan da yoktur o zaman . peki biz 1920 de ne için savaştık ? gökteki bayrağın rengi ha kırmızı olmuş ha mavi farketmiyor mu sizin için ?

bir insan kendi anne-babasını diğer insanlardan daha çok sevmesi suç mudur günah mıdır ? aynı şekilde bir insan kendi milletini diğer milletlerden daha çok sevmesi de günah değildir.

ha ırkçılık ise bambaşka bir şeydir. kendini diğer insanlardan üstün görmek , onları aşağılamaktır ırkçılık .

LOL
mushaf alırız bir ele,ham bir ele cam..
Geh merd-i helaliz geh merd-i haram..
En doğrusu mavi kubbenin altında..
Ne kafir-i mutlakız ne islam-ı tamam..
hayyam
Meliss Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2009
Bölüm: Şehir ve Bölge Planlama
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 11
Rep: 24
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 19:16

'Ne mutlu türküm diyene' den daha milliyetçi bir laf olabilir mi ya?  bn ortaokuldayken sıraya geçip andımızı okurken yanımda kürt arkadaşımda olurdu: şimdi o çocuk bu andı okuyup bu lafı söylemek zorunda mı? yada türk okulu+ türk kurallarına göre işlenr herşey.. deniliorda sanki kürtlere özel okul mu var da oraya gitmeyp bunlara maruz kalıolar??

rkybyrkl Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

K.Tarihi: 13/Ağustos/2009
Gönderilenler: 1289
Tesekkür: 114
Rep: 247
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 19:28
yalnız bunlar, maruz kalmak falan diye bahsettiğin şeyler biraz daha dikkat etmen gereken şeyler.milli duruş hakkında böyle bi tavırda konuşulmamalı .ben de %90 ın kürt olduğu bi okulda okudum ve her sabah tüm öğrenciler bir ağızdan okuyordu andımızı.çocuk beyinlerin ben kürdüm o türk aa bunlar ırkçı diye düşüneceği yok.ki düşünmüyorduk da.şimdi şimdi araya sokulmak istenen bu ırkçı yaklaşım muhabbetlerine aldanmamak lazım diyorum ben.Sonuçta Atatürk türk kelimesinin içini doldurmuş bir kere ve o doldurduklarının içinde kimsenin ismi yok kürt, laz, çerkez vb diye.ayırmaya başlarsak bunun sonu gelmez arkadaşlar.oyuna gelmeyelim derim ben.andımız da her sabah öğrenciyi memleketine bir kat daha bağlayan bir etmendir 8 senelik okul hayatında.ilkem yurdumu milletimi özümden çok sevmektir derken neden bahsettiğini özümseyememişiz demektir bu tartışmalara girmek...
;)
hasoli Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Gönderilenler: 386
Tesekkür: 65
Rep: 152
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 21:21
hoo...bana diyorlarsa ki "ilköğretim çağındaki bebeye dini eğitim veremezsin, bekle kendisi bulsun" diye, bende derim ki kimsenin hakkı yoktur kendi putlarını benim çocuğumun kafasına kalbine dikmeye...
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 21:47
O zaman cocuklarını arabistana gönder tutan yok..
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
virusizmir Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

K.Tarihi: 17/Eylül/2009
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 1656
Tesekkür: 84
Rep: 180
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 21:54
Türk'üz, doğruyuz, çalışkanız. Umarım bir gün ''Diğerleri'' de olur.
Manitaya olan sevdamız aşksa armaya olan sevdamız ibadettir..!
SéMt-i âLâ BUCA!!!
tesekkür edenler: Musicgirl
rkybyrkl Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 22:11
Orjinalini yazan: Anstand

O zaman cocuklarını arabistana gönder tutan yok..

bi dk anlamadım yah niye öyle yapsın ki.. din bi Arabistanda mı var? Arabistan demene bozuldum vala tarih boyu kaypaklığından çektiğimiz devlettir ;)
;)
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 22:20
Hayır onların niyeti farklı bozulma bizde de var,kendimde Allah'a şükür Sunni bir Müslüman'ım başkasının dini de beni enterese etmez,ama dediğim gibi giden lafın nereye neden gittiği malum;) bozulmana üzüldüm,bozulunacak durum yok cidden:)
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
rkybyrkl Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Eylül/2009 Saat 22:24
;) :) anlıyorum seni tmm. konuyu okurken birden arabistana bağlayınca yazmak istedim öyle.
;)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 9>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0415238
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0114144
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5812681
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5315857
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5212313
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5039798
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5119540
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593505
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4122837
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110296
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405164
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:395052
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818447
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3812623
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:357887
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,453 Saniyede Yüklendi.