Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Kültür-Sanat >Söz&Müzik >Sanatçılar
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: suavi
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna 35deniz35 'internetimi d..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gtmat 'BURS KESİLMES..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna meybi 'acil bayan ev..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gzmglsv 'bayan ev arka..' konusunu açtı.

Göster

Senin açtığın '..' konusuna bnnz şu cevabı verdi; '..'

Göster

Mesaj panosuna kartbasıpçıkana 'çeko..' konusunu açtı.

Tüm Mesajlar...

Üye İstatistikleri
 Rep TOP5

Rep:1787

blackandwhite

Rep:1681

by_jeem!!!

Rep:1676

Zatoichi

Rep:1542

Anstand

Rep:1219

türkçeci
 Üye İstatistikleri
 Mesaj TOP5

Anstand

mine89

türkçeci

DeNizLiLi

Zatoichi
 Tüm Liste İçin..

suavi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: suavi
    Gönderim Zamanı: 06/Ekim/2008 Saat 20:31
artık yaşamayan bir babanın dört çocuğundan biri suavi... 1950 yılında kırıkkale'de doğdu. anne tarafından ege'li olduğundan, uzun yıllar izmir'de yaşadı... son üç yıldır istanbul'da yaşıyor. odtü mimarlık mezunu... uzun yıllar orkestralarda gitar ve davul çaldı şarkı söyledi..suavi hiç sigara içmedi... yalnızlığı, sessizliği ve denizi çok sevdi.. profesyonel balıkadam, lisanslı bir dalgıç. fırsatını buldukça karadeniz'e ve özellikle kaçkarlar'a gitti.. yaşamayı, yaşatmayı çok seviyor insana ve insanca yaşamaya özen göstermeyi bir yaşama ilkesi kabul ediyor. emekten, barıştan ve estetikten yana mücadelesini; insan hakları potası içinde bir aktivist olarak yıllardır sürdürüyor, '68 kuşağının hemen hemen bütün temsilcileri gibi güncel ve sosyal olaylarla yakın ilgili, tam bir demokrasi, barış ve çevre savunucusu suavi.. sırasıyla "deli gönlüm", "yıllar sonra-aydın mısın" ve "yalı çapkını" adlı albümlerini çıkardı.. bu albümleriyle önemli tirajlar elde eden suavi, son albümünü prestij müzik etiketiyle çıkarıyor.

suavi çalışmalarında kendi söz ve müziklerinin yanı sıra yurdumuzun tanınmış şairlerinin şiirleri ile besteler yaptı.. bunlar arasında nazım hikmet, ahmed arif, rıfat ilgaz ve hasan hüseyin gibi önemli isimlere rastlamak mümkün. "tükenme" suavi ve onun albümünü 3 yıldır bekleyen dinleyenleri için çok önemli.. bütün şarkılar canlı ve ülkemizin usta müzisyenleri tarafından çalındı... başta arif sağ ve cahit berkay olmak üzere cengiz özer (piyano), volkan ökten (davul),eylem pelit (bass),levent altındağ (flüt-sax), ercan irmak (kaval-mey), yolcu bilginç-güray hafiftaş-ismail derker (bağlamalar) gibi önemli müzisyenlerin, bu albümün oluşmasında katkıları var.. müzik direktörlüğünü mazlum çimen, düzenlemeleri ise cengiz özdemir ve mazlum çimen'in yaptığı "tükenme"nin kayıtları asm stüdyolarında gerçekleştirildi. kısaca; "tükenme" bir suavi albümü... ilgi ve beğeninize sunuyoruz. ulusal ve uluslar arası bir çok festivale katıldı... çok sayıda solo konser yaptı... eurovision'da üç kez finalist oldu... ankara'nın başkent oluşunun 72'nci yılı kutlamalarındaki beste yarışmasında 1'nci oldu... beyaz güvercin istanbul yarışması'nda 2'nci oldu 1994 yılında kazakistan'ın almaata kentinde 24 ulusun katıldığı yarışmada (voice of asia) da yabancı jüri tarafından dünya 1'ncisi seçildi, "grand-prıx" kazandı... 1997 yılında kuşadası altın güvercin müzik yarışması'nda profesyonel kategoride en iyi besteci, en iyi profesyonel yorumcu seçildi. "de lan" adlı şarkısı ile 1'nci olarak iki büyük ödüle layık görüldü

"yalı çapkını'ndan bu yana nerede ise üç yıl geçti. hayret ve hala; barışa, insan haklarına özgürlüklere, demokrasiye hasret; kapısına dayandık üçüncü bin'in. bu nedenledir ki dinleyeceğiniz ezgiler; sanata, sevgiye, insan haklarına ,özgürlüklere, bilime, demokrasiye, barışa, bağımsızlığa ve işitmak için yarınları bir mum yakan, mücadele eden, aydınlık yüzlü ve tükenme'yen insanlara aittir. bu çalışmaların oluşturulduğu süreçte emek veren bütün müzisyen dostlarıma, çalgının, müziğimizin yüz aklarına "iyi ki varsınız" diyerek saygı ile teşekkür etmeyi önemli buluyor, onları içtenlikle, dostça selamlıyorum. ayrıca ve özellikle bu albümde "çorbada tuzumuz bulunsun dost" diyerek emek ve duygularını çalgılarıyla koşulsuz sunan iki büyük müzik insanına, iki büyük ustaya arif sağ ve cahit berkay dostlarıma, teşekkür etmeyi bir borç biliyorum, sağ olsunlar. "bir yarısı sivas'ta kalan, dilber ana sıcaklığında bir nesimi çığlığına dost mazlum çimen'e emekleri için yürekten merhaba.."

albümleri:
çığlıkçığlığa

suavi - arkadas.
suavi - bilmelisin.
suavi - bin yemin.
suavi - çiglik çigliga.
suavi - eyvah.
suavi - kaf dagi.
suavi - kalanlarin ardindan.
suavi - ne fayda.
suavi - olmaz olsun.
suavi - safakta halay.
suavi - yillar sonra.
suavi - yolculuk.

deli gönlüm

suavi - çökertme (bitez yalisi).
suavi - hasretimdin sen oysa.
suavi - hasretinden prangalar eskittim.
suavi - içerde.mp3
suavi - iki gözüm iki çesme.
suavi - ilkbahar geldi.mp3
suavi - istanbulda olmak.
suavi - özleyis.
suavi - pazar.
suavi - yokusun dibinden.

tükenme:
suavi - agopun meyhanesi.
suavi - ben bir sazdim.
suavi - bir yanim baharda benim.
suavi - kan gider.mp3
suavi - savrulup gider.
suavi - tükenme.
suavi - uzun yagmurlardan sonra.
suavi - vay gönlü yaralim.
suavi - veda.
suavi - yaz gibi gel.

yalı çapkını

suavi - al kirazim.
suavi - asla.
suavi - eylül.
suavi - hasret türküsü.
suavi - mavi uçurtma.
suavi - nerde kaldim.
suavi - oy gülüm.
suavi - sermestim.
suavi - yaliçapkini.
suavi - yapayalnizim.

yıllar sonra...
suavi - ali.mp3
suavi - aydinmisin.mp3
suavi - bir yürek atisi.mp3
suavi - memet.mp3
suavi - mümkün degil mi.mp3
suavi - sende basini alip gitme.mp3
suavi - uçurum var aramizda.mp3
suavi - unutamadigimsin.mp3
suavi - ve yine de.mp3
suavi - yillar sonra.mp3

bilmelisin

bu yol bizim yolumuzdur
gidip geri dönmemek var
kalanlarla yola devam
umut bizim ışığımız

sıra kimde belli olmaz
ümit bizim ışığımız

bilmelisin bilmelisin ümitsizlik yok

sana hoşçakal diyemem
ama şimdi gitme vakti
yüreğimde çanlar vurur
kalbim sökülüyor sanki

yüreğinde hasret biter
ümitsiz olma yeter

gidip de dönmemek var dönüpte görmemek var
bu bir veda şarkısıdır yüzüne el sürmemek var

bilmelisin bilmelisin ümitsizlik yok

hasretinden prangalar eskittim

seni, anlatabilmek seni
iyi çocuklara, kahramanlara
seni anlatabilmek
namussuza, halden bilmez
kahpe yalana

ard- arda kaç zemheri
kurt uyur, kurt uyur, zindan uyurdu
dışarda gürül- gürül akan bir dünya
bir ben uyumadım
kaç leylim bahar
hasretinden prangalar eskittim.
saçlarına kan gülleri takayım takayım
bir o yana
bir bu yana

seni bağırabilsem seni bağırabilsem
dipsiz kuyulara,
akan yıldıza,
bir kibrit çöpüne kibrit çöpüne
okyanusun en ıssız dalgasına
düşmüş bir kibrit çöpüne kibrit çöpüne
yitirmiş tılsımını ilk sevmelerin
yitirmiş öpücükleri
payı yok, apansız inen akşamdan
bir kadeh, bir cigara, dalıp gidene
seni anlatabilsem seni anlatabilsem
yokluğun cehennemin öbür adıdır
üşüyorum kapama gözlerini
a.ilhan

unutamadığım

umutlarımın aynası gözlerin
bakıp bakıp gözlerine doyamadığımsın
ilk yaz yağmurları özlemi taşır yüreğime
öpmeye kıyamadığımsın
sesini duymak bir karanfil oklar gibi
yüzünü görmek rengarenk çiçekler gibi
dudaklarımda açamadığımsın

doyamadığım,kıyamadığım,açamadığım,bırakamadığımsın
doyamadığım,kıyamadığım,açamadığım,unutamadığımsın

ve okşarken saçlarını
güneşe dokunur gibi olurum
yanar ellerim
tutuşsam da kül olsam da
bırakamadığımsın

ADAMINA GÖRE AWAY!!!
pesimistx Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 20/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 938
Tesekkür: 237
Rep: 304
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Ekim/2008 Saat 23:26
mavi uçurtma on numara..
sana ben aç çocukların gözlerinde vuruldum..
by_jeem!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kurdu
Forum Kurdu
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2008
Gönderilenler: 2959
Tesekkür: 699
Rep: 1681
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim/2008 Saat 10:28
üşür ölüm bile..
YA SEV YA BADABA DU!!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:044538
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:013960
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:583297
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:534571
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:523105
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5011970
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5110223
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593013
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4120070
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:419384
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:404351
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:394399
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3816479
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3810518
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:356819
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 1,422 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir izmir web tasarım online siparış programı üye kart sistemi termal yazıcı restaurant programı su programı tüp programı kreş programı market programı veteriner programı taksi programı