Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Dokuz Eylül Üniversitesi >DEU Bölümler >DEU Hukuk Fakültesi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: aktif eğitim in kalkacağı söylenioo dooru mu ???
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aktif eğitim in kalkacağı söylenioo dooru mu ???

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Yazar
gülşah_deu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 02/Ekim/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 92
Tesekkür: 37
Rep: 75
Mesajın Direkt Linki Konu: aktif eğitim in kalkacağı söylenioo dooru mu ???
    Gönderim Zamanı: 12/Eylül/2008 Saat 22:18
 ewet arkadşlar ne kadr işe yarıycak bilmiorum ama gönderdiğmz mesajlar en azından değerlendirilmeye alınıyo konuyla ilgili mesajların çokluğu onları  bi çözüm bulmaya zorlucaktır die düşünüorum geri bildirm bu linkten yapılıoo ..
gülşah:)
Swastika Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 08/Nisan/2008
Gönderilenler: 246
Tesekkür: 84
Rep: 175
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Eylül/2008 Saat 22:24
400 kişi + 1 sınıfta kalanlarla birlikte nasıl bir pdö yapmayı düşünüyorsunuz. Normalde pdö dersi 4-5 kişilik gruplarda yapılması gerekirken eskiden 20 kişiyle yapılıyordu, sonra da 50 kişilik sınıflar halinde yapıldı. Bu sene daha cok öğrenci olacak. Zaten pdö lerin klasik derslerden farkı kalmayacak tekrar geri gelirse.

Düzenleyen Swastika - 12/Eylül/2008 Saat 22:25
Zayıflar Bizi Kendi Gücümüzden Utanmaya Zorladıkları İçin Kazandılar.
nemo Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 23/Ağustos/2008
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Eylül/2008 Saat 22:52
şimdi çok iğneleyici bi biçimde olumsuz geri bildirim yaptım :D bu kendimi tatmin etmek oldu biraz ama şu anda yapabileceğim en doğru şey yalnızca buydu :(
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2008 Saat 20:40
Orjinalini yazan: Swastika

400 kişi + 1 sınıfta kalanlarla birlikte nasıl bir pdö yapmayı düşünüyorsunuz. Normalde pdö dersi 4-5 kişilik gruplarda yapılması gerekirken eskiden 20 kişiyle yapılıyordu, sonra da 50 kişilik sınıflar halinde yapıldı. Bu sene daha cok öğrenci olacak. Zaten pdö lerin klasik derslerden farkı kalmayacak tekrar geri gelirse.

biz nerde pdö yapcağmzın önerisini getirmek zorunda değiliz ki bunlar kontjnlar arttırılırken düşünülmesi gerekn şeyler..
tercih yapcaz aktif eğitim dendi okula başladık hocalarla üst sınıflarla konuştk aktif eğtim dediler dekan geldi sınıfa aktif eğitim aktif eğitim dedi hatta seneye pdölerin çok dha iyi olacagnın garantisini verdi..
sonra bi karar alınıo..e malum  kontjnlar arttı yapcek bişey yok denioo okul hakkında öwdükleri tek şeyden de ödün verilioo..
şmdi nolcak peki.. aktif eğitim olmadan da gayet güzel okunabilceinin garantisini falan mı vercekler ?
berfin burcu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 12/Eylül/2008
Gönderilenler: 194
Tesekkür: 38
Rep: 97
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2008 Saat 22:56
bu yıl adam akıllı bişeyler öğrendm dediğim ders tam da türkiyedeki eğitim sistemine yakışır bir şekilde,çeşitli bahanelerle kaldırıldı.hadi hayırlısı bakalım daha neler bulcklar sistemi kötüleştirmek için???
Swastika Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2008 Saat 23:41
Merak ettiğim şu , siz ders çalışmak için bahane olarak pdö mü istiyorsunuz. Derdi iyi bir hukukçu olmak olan adam, tıpkı pdö varmış gibi her hafta önceden belirlediği konuları bir iki hafta boyunca çalışırsa yine amacına ulaşmış olur. Pdö kalktı diye ders çalışmayın diye ellerinizi bağlayıp tutan mı var. Bu kadar yaygara kopartmaya değmez. Pdö dediğimiz olay ne? Her hafta senaryo dağıtılır, zaten konular kitap sırasına göre gider çoğu zaman, ve 2-3 konu belirlenir her modulde. Her modul 2 hafta sürüyor. Siz her 2 hafta için 5 konu belirleyin evde çalışın. Pdö kalktıysa siz kalkmamış gibi evinizde çalışmaya devam edin. Kimseyi tutan yok.

Bırakın insanlar rahat rahat istediği zaman okula gelsin. İlkokul öğrencisi değiliz ki her hafta ödev hazırlayıp okulda sunalım.
berfin burcu Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 12/Eylül/2008
Gönderilenler: 194
Tesekkür: 38
Rep: 97
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2008 Saat 23:49
bence sen bu ödev işine takmışsın:)tabi herkes sevck diye bişey yok ama bn bu derste öğrendm çoğu şeyi.dersi mecburen yine çalışırız,senn bahsettğn yöntm aklımıza gelmedi değil,ama sonçta pdö de bz diğer insanlarla bişeyleri tartışıyodk,bzm bulamadklarmızı başkaları buluyodu,aklımıza takılan soruları soruyodk.kendi başımıza tabiki bişeyler öğrenrz ama dediğim gibi dersteki gibi olcğnı sanmıyorum
Swastika Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül/2008 Saat 23:51
:)
tesekkür edenler: berfin burcu
srcnmx Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2008
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 1
Rep: 5
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Eylül/2008 Saat 18:05
bende bu sene kazandım okula 5 puan fazlalıkla girdim sırf pdö var diye yazdım 9 eylülü... ama  burasının türkiye olduğunu unuttum
tesekkür edenler: dont_pain
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Eylül/2008 Saat 21:35

Bence o kadar da abartılcak bir konu degil ki zaten 50 kişilik sınıfta dersten herkesin yararlanmadıgı da ortadaydı..

PDÖ ile elde edebileceklerinizi kendiniz arastırıp ögrenebilirsiniz; zaten elinizin altında kaynaklar olacak.. Ama pdö yü ders çalışmak için itici bir güç olarak görenlere bişe diyemem tabi..

Bence o kadar takılacak bir konu degil; kalkacagı geçen seneden belliydi..
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Eylül/2008 Saat 19:25
 ya olur mu modüllerde hayali davaları inceliorus gbi geliodu belki ama küçük isim değişiklikleriyle türkiye açısından öenmli olayları inceledik biz dha ilk senemizde..
 50 kşiyle de olsak kendme bişeylr katabildysem dewam etseydi ben eğitimim açısından yararlı olacağna inanıodm...
  tepki görmesinde yadırgancak bişey yok
aman olmassa da... denebilcek bişey deil benm için de çnkü..
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Eylül/2008 Saat 19:31
O hayali davalar her an karsında; okudugun gazetede izledigin televizyonda.. Kendine her an bişeler katabilirsin ki bunun için kaynaklara da ulasabilirsin rahatlıkla.. Ama dedigim gibi itici güç meselesiyse sorun bişe diyemem.. 50  kişilik sınıfta ise öndeki en fazla 15-20 ögrenciden baskası dersten bişe almıyordu..
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0419590
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0118482
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5817018
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5320712
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5216507
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5052682
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5123766
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593636
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123288
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110442
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405459
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398483
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818652
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3813653
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359452
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,391 Saniyede Yüklendi.