Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel >Türkiyeden Haberler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Adana valisi hekimlere fena çıktı!
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna 35deniz35 'internetimi d..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gtmat 'BURS KESİLMES..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna meybi 'acil bayan ev..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gzmglsv 'bayan ev arka..' konusunu açtı.

Göster

Senin açtığın '..' konusuna bnnz şu cevabı verdi; '..'

Kapalı KonuAdana valisi hekimlere fena çıktı!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Konu: Adana valisi hekimlere fena çıktı!
    Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 02:36

Adana valisi hekimlere fena çıktı!

Adana'da, 14 Mart Tıp Bayramı programda ülkenin sağlık politikasını eleştiren konuşmacılar Vali İlhan Atış'ı kızdırdı. Vali kendi maaşıyle kıyaslamadan başladı, sonra ..

15 Mart 2008 02:00
Yazı boyutunu büyütmek için            
Adana%20valisi%20hekimlere%20fena%20çıktı!

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu'nda bir program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunları Derneği Başkanı Prof. Dr. Necdet Aytaç, bütün hekimlerin gelecek kaygısına düştüğü bir ortamda yaşadıklarını, ancak yine de gelecekten umutlu olduklarını söyledi. Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Osman Küçükosmanoğlu da, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı ile Tam Gün Yasası'nın geri çekilmesini isteyerek, kamu hastanelerinin birer ticari kuruluş haline getirilmek istendiğini ileri sürdü.

Aile hekimliği uygulamasının da ülkenin ihtiyacı olmadığını, bunun yerine sağlık ocaklarının geliştirilmesi gerektiğini savunan Küçükosmanoğlu, son yıllarda üniversite ve kamu hastanelerinin işletmeye dönüştürülerek, özel hastanelerle rekabet etmeye zorlandığını iddia etti. Küçükosmanoğlu, sağlık çalışanları olarak
taleplerinin oldukça insani olduğunu ifade etti. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Figen Doran ise, Bakanlığın bir an önce ek kadro düzenlemesi yapması gerektiğini kaydetti.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu da, hekimliğin zor ve sorunlu, sorumluluğu ağır bir meslek olduğunu ifade ederek, "Özellikle acil servislerde çalışan hekimlerimizin karşılaştıkları travmalar ve saldırılarla zor ekonomik koşullar, imkansızlıklar, yetersiz alt yapı sağlık çalışanlarına ve hekimlerimize yöneltilmesi önemli bir haksızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu değerlendirmeler şüphesiz Türk tıbbındaki büyük gelişmeyi gölgelememelidir" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Çağlar Çatak'ın da bir konuşma yaptığı programda son olarak kürsüye gelen Vali İlhan Atış, ülkenin sağlık politikasını eleştiren konuşmacılara tepki gösterdi. "Bugün dünden daha iyiyiz, yarın daha da iyi olacağız" diyen Atış, "Burada konuşma yapan doçent ve profesörler kötü uygulamalardan, şiddetten yakınıyor. Görevim boyunca birçok öğretmenin bıçaklandığını duydum, ancak hiç doktorun bıçaklandığını duymadım. Hasta yakınının 'Doktor niye hastama bakmıyorsun?' demesi suç mu, şiddet mi?" şeklinde konuştu.
Kamu hastanelerinin ticarethane haline getirildiği şeklindeki eleştirilere de değinen Atış, şunları söyledi:

"Doktorlar niye muayenehane açıyorlar? Ticari amaçla değil mi? Hastaneler de daha iyi hizmet için ticarethane gibi çalışsın, bunun neresi yanlış? Tam Gün Yasası eleştiriliyor, 'Hekimler köleleştirilmek isteniyor' deniyor. Doktorlarımızın birçoğu hem muayenehanede hem hastanede çalışıyor. Bu kölelik değil mi? Yapmayın lütfen."

Yıllarca bir ilçeye bir doktor hizmet verirken bugün onlarca doktorun hizmet verdiğine işaret eden Atış, "Kötüye mi gidiyoruz? Gaziantep'ten, Şanlıurfa'dan, Kahramanmaraş'tan, Kilis'ten daha birçok ilden insanlar Balcalı Hastanesi'ne şifa aramaya geliyorlar. Kötüye mi gitmişiz? Hayır, muhteşem olmuşuz. Daha da iyiye gidiyoruz" dedi.

Salondaki doktor adaylarına da seslenen Atış, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Size bugün karanlık bir tablo çiziyorlar. 14 Mart'ı bayramlıktan çıkarmak istiyorlar. 80 yıl önce bu ülke yoktu. Şimdi Avrupa'dan, Amerika'dan, birçok ülkeden insanlar buraya tedavi olmaya geliyorlar. Ülkenin sağlık politikası hasta olabilir, verem olabilir, kanser olabilir. Kim düzeltecek, siz düzelteceksiniz. Bir yargı mensubunun 2 katı, bir valinin 2.5 katı maaş alıyor doktorlar. Alın, hak ediyorsunuz. Geleceğiniz çok parlak. Özel hastaneler arttıkça sizin yaşam şartlarınız daha da iyileşecek. Sizler
bu ülkenin vazgeçilmezlerisiniz. Gelecekten endişeniz olmasın. İyi ki varsınız."

Program sonunda TIP Fakültesi öğrencileri bir drama sunarken, programa Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da katıldı.

Düzenleyen DeNizLiLi - 15/Mart/2008 Saat 02:38
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
cww_ Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 22/Eylül/2006
Bölüm: Tıp
Gönderilenler: 193
Tesekkür: 36
Rep: 104
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 14:24

bi dr muayenehanesınde gunde 500 ytl almak varken neden tam gun yasasına uyup muayenehane acmayıp gunde 20-50 ytl para alsın ki kım kabul eder bunu

ustelık daha iy muayene için ne gerek var özele ne saçma iş demişler o zaman daha iyi eğitim için açılan dersanelerde kapatılsın oğretmenler daha iyi eğitimi okullarda versın

hekımlık köleleştirilmek isteniyor!  bunuda kabul etmemısler :)  hangi meslek grubu 2 gunde 1 36 saat nobet tutuyor?  askeriyede bile yok böyle agır bir nöbet

Rap For Live
sialnur Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 15/Kasım/2007
Bölüm: Yerel Yönetimler (İMYO)
Gönderilenler: 602
Tesekkür: 115
Rep: 274
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 14:38

eğer bir birey doktor olmayı bir amaç olarak değil de bir araç olarak görürse,sahip olduğu haklardan tabiki mutlu olmaz,şu da bir gerçektir ki bir memurun iki işte çalışması yasal olarak suçtur,yani bir öğretmen yasal bir zeminde kalkıp da bir dershanede çalışamaz ya da özel ders veremez..tabi buna uymayanlar da var ancak doktorlarla kıyaslandığında öğretmenlerin hakları gerçekten de yok denecek kadar azdır..doktorlara saygı duyuyorum,hayat kurtarıyolar,insanların daha sağlıklı yaşaması için emeklerini,bilgilerini hatta kendi sağlıklarını bile  bazen görmezden geliyolar ama çoğu meslek dalında çalışan bireye göre de daha fazla hakları olduğu da bir gerçek...

Geçici aşkın tadı-tuzu yoktur.Köz olmuş,yarı sönmüş ateş gibi bir parlaklığı,bir ısısı yoktur.
Aşık olan kişinin yıllar,aylar boyunca gece-gündüz ne rahatı ne kararı olmalı,ne yiyip ne içmesi..
tesekkür edenler: DeNizLiLi
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 14:39
CWW ye
ya ne kadar da kendi açından bakıyorsun. günde 500 ytl kazanıyorsa eğer bi doktor zaten memurluğu bıraksın zarar eder yoksa LOL ayrıca öğretmenler hem devletin okulunda memur olup hem de dersanede çalışamıyorlar bi kere sapla samanı karıştırıyorsun burada! Angryhastaneye gidersin muayene olmak için " özelime gel " der utanmadan bi de bazı doktorlar. şeytan diyo al silahı vur şu adamı vatana millete hayrın olur diyo Evil%20Smile bi doktorun döner sermaye ile ayda ne kadar kazandığını bilmeyen yok. tam gün çalışırsa eğer zaten bugünkü maaşının 2 katını kazanacak. yani validen de yargı mensubundan da fazla alıyorlar daha fazla almaya başlıyacaklar. ama yetmiyor biizm efendilere Angry o zaman basarsın İSTİFAYI gidersin kendi muayenehanene !  devlette tam gün çalışınca KÖLELİK oluyor da kendi iş yerinde tam gün çalışınca KÖLELİK olmuyor mu ?

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM BU TASARIYI HELAL OLSUN ClapYOLA DEVAM Wink

Düzenleyen DeNizLiLi - 15/Mart/2008 Saat 14:43
sialnur Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 15/Kasım/2007
Bölüm: Yerel Yönetimler (İMYO)
Gönderilenler: 602
Tesekkür: 115
Rep: 274
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 14:41
Orjinalini yazan: DeNizLiLi

ya ne kadar da kendi açından bakıyorsun. günde 500 ytl kazanıyorsa eğer bi doktor zaten memurluğu bıraksın zarar eder yoksa LOL ayrıca öğretmenler hem devletin okulunda memur olup hem de dersanede çalışamıyorlar bi kere sapla samanı karıştırıyorsun burada! Angryhastaneye gidersin muayene olmak için " özelime gel " der utanmadan bi de bazı doktorlar. şeytan diyo al silahı vur şu adamı vatana millete hayrın olur diyo Evil%20Smile bi doktorun döner sermaye ile ayda ne kadar kazandığını bilmeyen yok. tam gün çalışırsa eğer zaten bugünkü maaşının 2 katını kazanacak. yani validen de yargı mensubundan da fazla alıyorlar daha fazla almaya başlıyacaklar. ama yetmiyor biizm efendilere Angry o zaman basarsın İSTİFAYI gidersin kendi muayenehanene !  devlette tam gün çalışınca KÖLELİK oluyor da kendi iş yerinde tam gün çalışınca KÖLELİK olmuyor mu ?

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM BU TASARIYI HELAL OLSUN YOLA DEVAM Wink

yani söyleyecek söz bırakmamışsın arkadaşım...ClapClap
Geçici aşkın tadı-tuzu yoktur.Köz olmuş,yarı sönmüş ateş gibi bir parlaklığı,bir ısısı yoktur.
Aşık olan kişinin yıllar,aylar boyunca gece-gündüz ne rahatı ne kararı olmalı,ne yiyip ne içmesi..
suzi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 04/Kasım/2007
Bölüm: İngilizce Öğretmenliği
Gönderilenler: 1212
Tesekkür: 276
Rep: 679
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 15:10
 LOL ayrıca öğretmenler hem devletin okulunda memur olup hem de dersanede çalışamıyorlar bi kere sapla samanı karıştırıyorsun burada! 

bana kalırsa sen de sapla samanı karıştırıosun benim çok tanıdığım öğretmen var hem okuda çalışıp da hem dersanede çalışan....
hatta ve hatta dersine giren öğretim görevlisi ve proflardan bile para için dersanelerde çalışanlar var
eğitim bilimleri dersime giren bi hocam bütün sene peşimdeydi kpssye onun dersanesinde hazırlanmam için ve 'dersine girecek bütün hocalar da dokuz eylül hocası' diyor.
üni hocaları öğretmen değildir deme gülerim sadece sana....
o suyu kirletmeye kıçın yetmez
kafanı daldır zoilus,
kafanı!
martialis
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mart/2008 Saat 15:22
suzi arkadarşım ,

benim öğretim görevlilerle ilgili bilgim yok onlar hangi yasaya tabi . ama dediğim gibi devlet memuru bir öğretmenin dersanelerde çalışması kanunen yasak ! ama el altından kaçak çalışıyorsa onu bilemem. senin gördüğün onlardır. gidip şikayet edebilirsin  onları. Big%20smile . böylelikle devlet memurluğundan atılırlar o derece af yok yani Big%20smile . ama doktorların böyle mi ? sapla samanı karıştırmıyorum o yüzden.

hatta dün haberlerde okudum , milli eğitim bakanlığı bundan sonra ÖZEL OKULLARDA devlette çalışan öğretmenlerin girmek zorunda olduğu ( mesela bizler 15 saat) ders saatinin yarısı kadar ek ders olarak girebilecekmişiz. ama bu dersanelerde geçerli olmayacakmış sadece ÖZEL OKULLARDA.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0413358
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0112284
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5810824
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5313728
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5210509
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5034326
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5117733
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593458
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4122642
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110203
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405070
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:394981
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3818300
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3811077
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:357753
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,391 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir izmir web tasarım online siparış programı üye kart sistemi termal yazıcı restaurant programı su programı tüp programı kreş programı market programı veteriner programı taksi programı