Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: türban konusunu  gelin biz  tartışalım!!!
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna 35deniz35 'internetimi d..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gtmat 'BURS KESİLMES..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna meybi 'acil bayan ev..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gzmglsv 'bayan ev arka..' konusunu açtı.

Göster

Senin açtığın '..' konusuna bnnz şu cevabı verdi; '..'

Göster

Mesaj panosuna kartbasıpçıkana 'çeko..' konusunu açtı.

Tüm Mesajlar...

Üye İstatistikleri
 Rep TOP5

Rep:1787

blackandwhite

Rep:1681

by_jeem!!!

Rep:1676

Zatoichi

Rep:1542

Anstand

Rep:1219

türkçeci
 Üye İstatistikleri
 Mesaj TOP5

Anstand

mine89

türkçeci

DeNizLiLi

Zatoichi
 Tüm Liste İçin..

Kapalı Konutürban konusunu gelin biz tartışalım!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
mavii Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 07/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1877
Tesekkür: 310
Rep: 834
Mesajın Direkt Linki Konu: türban konusunu gelin biz tartışalım!!!
    Gönderim Zamanı: 29/Ocak/2008 Saat 21:23
Orjinalini yazan: suzi

türbanın siyasi bir simge olduğunun herkes farkında sanırım

e o zaman bilimin merkezi, bilimin yuvası dediğimiz yerlerde ne işi var?

yanlış anlaşılmak istemem, inancı için başını kapatana sonsuz saygım var ama türban, dini sömüren bir siyasetin elinde bir koz olduğu sürece karşıyım

üniversiteye okumaya geliyoruz, siyasi veya dini propoganda yapmaya değil. eğer ki içimde böyle propoganda olmayacğına dağir herhangi bir şüphe olmasaydı başımın üstünde yeri vardı

ama...

sanırım aynı çizgide düşünüyoruz...
benimde tam olarak anlatmak istediğimde buydu!!!
YA ÖZGÜR YAŞAYACAĞIZ
YA DA BU YAŞAMI YAŞANMAMIŞ SAYACAĞIZ!!!!!

^^Ay doğup şafak atmada sandım meğer yariin düğmeleri çözülmüş^^(KARAC'OĞLAN)
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 00:02
valla bu konuda yazılar yazmaktan ellerim yoruldu :))
siz takılın beni forumdan tanıyan düşüncelerimi bilir zaten :))

hak ve özgürlükler referanduma sunulamaz yani sunulmamalı ama eğer sunulursa kaçta kaç oranla kabul edileceği de ortadadır . yani bunu siyasiler halkı sömürüyor diyemeyiz halkın büyük bir çoğunluğu istiyor zaten .

ben sadece şunları sormak istiyorum :
- türban kamusal alanda yasaksa neden mahkemelerde veya hastanelerde hizmet alanlar için söylüyorum yasaklamıyorlar ?
-türban laikliğin gereği olarak yasaksa bizden başka avrupada bu yasak olmadığına göre o ülkeler laik değil mi sadece biz mi laikiz?
-eğer laiklik gereği bu yasaksa bu devletin anayasası sadece üniversitelerde mi geçerli oluyor ? yani diğer kamu kurumlarında hatta ve hatta sokaklarda yani TC sınırları içerisinde heryerde neden bu yasaklanmıyor , yasaklanamıyor mu ? anayasa sokaklarda geçerli olmuyr mu yani?
- 1934 te çıkan bazı kisvelerin giyilemiyeceğine dair bir kanunda veya herhangi bir kanunda başörtüsü giymek suç mu ? ( çünkü başörtüsünün veya türbanın bu 1934 teki kanuna atfen kılık kıyafet devrimlerine uymadığını söyleyenleri duydum :D)
cvplarsanız sevinirim arkadaşlar :))

Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
cyda Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 07/Ekim/2007
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 1761
Tesekkür: 344
Rep: 928
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 00:11
ya arkadaslar su dın ne kadar cok kullanılıyor demı.sıyası cıkarlar sebebıyle dın ve ınanclarımız tartısılır hale geldı.cok yazıkk
turbana gelınce sonucta egıtım hakkı dıye bır sey var ve buna turban takıyor olmak engel olmamalı nasıl  bız serbest gıyınebılıyorsak turbanlı arkadaslarımızda serbest gırmelı dıye dusunuyorum ama bununda sınırının asılmasındanda korkmuyor degılım inşallah hakkımızda hayırlısı olur.....
KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALK DA BİR MUM YAK ...
tesekkür edenler: DeNizLiLi türkçeci Zatoichi
mine89 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 05/Kasım/2007
Gönderilenler: 4577
Tesekkür: 462
Rep: 1145
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 00:14
ya yapmayın arkadaşlar türbanlı başörtülü vatandaşların üstünden oynanan oyunlar bunlar kanmayın ya
size inandırıcı geliyor mu eğitim hakkı için olduğu
yazık valla ya:((
suzi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 04/Kasım/2007
Bölüm: İngilizce Öğretmenliği
Gönderilenler: 1212
Tesekkür: 276
Rep: 679
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 00:45
denizlili arkadaşım;
mahkeme ya da hastane gibi kamusal alanlarda neden yasak değil diyorsun da üniversitelerin diğer kamusal alanlardan çok ayrı bir yerde durduğunu biliyorsun değil mi?
bir ülkenin eğitimini ve hatta akademik eğitim sistemin eline geçiren 'şey' o ülkede istediğini yaptırır değil mi? yine kendi adıma konuşayım; eğitim sistemimi başını siyasi görüş kullanıp kapatan ya da kapattıran birinin eline teslim edemem.

laiklik konusuna gelirsek, dünyadaki hangi ülkenin anayasasında 'ülkemiz laiktir' yazıp yazmadığını bilmiyorum. ama laiklik demek başındaki örtüyü çıkarmak değildir, mantıklı düşünebilmektir daha çok. laikliğin anlamı da  canım ülkemde saptırılmakta olduğu için sorunlar ve kopukluklar oluyor.

3. sorun için ise bu yasa üniversitelerde daha çok gündemde çünkü
 üniversiteler yani akademik eğitim kurumları ülkenin can damarlarından biridir. daha önce de dedğim gibi bu kurumları eline geçiren 'şey' yaş topraktan testi yapar gibi istediği şekle sokar bu ülkeyi. bu yüzdendir ki çözülmesi gereken önca mesele varken ısıtılıp ısıtılıp önümüze türban sorunu getiriliyor

son olarak baş örtüsü giymek suç değil, olamaz da, söylicem tek şey onu kişisel menfaat uğruna kullananlar utansın

Smile
o suyu kirletmeye kıçın yetmez
kafanı daldır zoilus,
kafanı!
martialis
tesekkür edenler: jajac Fredd
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 01:19
"başörtüsü laiklik için tehlikedir " daha doğrusu anayasa mahkemesi bu yönde bi karar vermiştir o yüzden böyle bi düzenleme yapılamaz demiştir.
bunu az önce cnntürk de izlediğim programda emekli yargıtay başsavcısı VURAL SAVAŞ söylemiştir .
ne yani şimdi biri çıkıp dava açsa ve laiklik için tehlikedir dense nolacak ? sıra sokaktakilerin de mi başlarını açmaya başlıyacaklar ? rejim tehlikede edebyatı mı yapacaklar ? yazık yazık . en çok da neye üzülüyorum biliyo musunuz hani cepheye mermi taşıyan o gazi ninelerim var ya acaba bugünkü durumu görse bi daha düşünürdü o mermiyi taşımak için Cry

Düzenleyen DeNizLiLi - 30/Ocak/2008 Saat 01:20
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
suzi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 04/Kasım/2007
Gönderilenler: 1212
Tesekkür: 276
Rep: 679
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 01:42
arkadaşım bu insanlar üniversiteleri kurtarmanın peşinde!
bir de baş örtüsünden kastettiği türban değil mi? türban da 'siyasi bir simge' değil mi? siyasi bir simgenin ne işi vardır üniveritede?

rejim zaten elden gitti, kendimzi kandırmayalım ama kalan son kırıntıları da korumak uğruna bunca tantana bunca laf yarıştırma bunca polemik ortaya çıkıyor

ve evet haklısın o insanların cidden kemikleri sızlıyodur yattıkları yerde, ülkenin parsel parsel satıldığı sırada bunca sudan şeylerle uğraştığımızı gördükçeAngry
o suyu kirletmeye kıçın yetmez
kafanı daldır zoilus,
kafanı!
martialis
tesekkür edenler: jajac
jajac Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Haziran/2007
Gönderilenler: 1163
Tesekkür: 313
Rep: 769
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 01:50
denizlili bence sen biraz fazla duygusal davranıosun ya tabiki başortulu olanlara saygım var benim çok sevdiğim sınıF arkadaşlarımda var onların da istedikleri gibi sadece 'inançlarından kaynalandığı için' örTünmesi amenna...
  fakat Türkiye (en azından benim bildigim kadarıyla) siyasi tarihinde hep bu başörtüsü yüzünden bi çok sorunlar yaşamış nerdeyse askeri darbeler almış falan yani demek istedigim avrupadaki laiklik olmuomu insanlar başını ortunce diosun ya ..o ülkelerde insanlaR başörtüsünü taktıgında devletin rejimiyle falan alaka kurmuo insanların tamamıyle kendi inancından kaynaklanan bişey oluo  o ama burDa bazı şeyler abartılıo yanLış yonlere cekilio sen tükakasın dogru olan budur falan diyip dahada abartılıcak ve o zmnda ben tahmin edemiorum bile ögrenciler  arasında  cıkacak ayrımcılıgın boyutunu böle bi yasanın cıkması fayda yerine zarar getircek ben bundan eminim..
..LiFe in A caRtOon moTion..
tesekkür edenler: suzi
jajac Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Haziran/2007
Gönderilenler: 1163
Tesekkür: 313
Rep: 769
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 01:53
ayrıca suziye katılıorum bu muhabbetten yeterince sıkılldım zaten biz ne die boşuna tartışıoruzki hangi kanalı acsam hep aynı muabbet sanki ulkeyi bu bez parcası kurtarcak sadece medyaya malzeme oluo kafa kurcalıyıp dikkat bcekilio o kadar ülkede cok daha başka soRunlar var keşke bu türban konusuna verilen önem başka şelere verilsede dünya nasıl çalkalanıo onu konuşsak..
..LiFe in A caRtOon moTion..
Fredd Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Aralık/2007
Gönderilenler: 1592
Tesekkür: 351
Rep: 865
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 10:40
Aşağıda alıntı yapmış olduğum bu sözler kimlere ait ???
yada bu sözleri soyleyenler bu ülkenin C.başkanı ve B.bakanı olabilir mi acaba ?????  sanki bu isimler tanıdık geliyor bana ????

Türban toleransıyla nereye varmak istiyorlar ???

"Tum okullar imam hatiplere donusturulecek. "
R.T.Erdoğan

"Ben elhamdülillah şeriatçıyım. "
r.t.erdoğan

Dün neysem, bugün de oyum…Değişmedim, değişemem
r.t.erdoğan

Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik."
r.t.erdoğan

"Biz bu laikliği kaldıracağız.. "
Abdullah Gül  
27.11.1995

Düzenleyen Fredd - 30/Ocak/2008 Saat 10:40
İzmirin Karşıyakalıları,
Sizleri muhabetle selamlarım.
Ben Bütün İzmir ve İzmirlileri severim.
Güzel İzmir'in temiz kalpli insanlarınında beni sevdiklerinden eminim.

11.10.1925

ATATÜRK
tesekkür edenler: s@n@l
türkçeci Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2007
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 3804
Tesekkür: 487
Rep: 1219
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 12:10
biz daha tartşalım türban hakkında birbirimizi yiyelim sonra bi de çağdaşlıktan bahsedelim ilerlemeden bahsedelim.. peh!!!
gözlerimizi uzaklıklar değil ki yalnız,
göze alamadığımız yakınlıklar da acıtır..
ve gözleri ancak gözler bağışlayabilir..
    haydar ergülen
mavii Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 07/Ekim/2006
Gönderilenler: 1877
Tesekkür: 310
Rep: 834
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ocak/2008 Saat 12:43
evet çok çarpıcı cümlelere yer vermişsin fredd arkadaş...
işte daha ne denebilir ki...
:(
en azından  ülkenin ileriye dönük yüzü olan bu üniversiteler bzizim kalsa...
ama bu gençlik buna izin vermeyecek bence...
nasıl ki 6. filo defoldu bu siyasi sıkıntıda defolacak bence...
(baş örtüsüne  veya kapanmaya karşı değilim, benim annemde kapalı)
YA ÖZGÜR YAŞAYACAĞIZ
YA DA BU YAŞAMI YAŞANMAMIŞ SAYACAĞIZ!!!!!

^^Ay doğup şafak atmada sandım meğer yariin düğmeleri çözülmüş^^(KARAC'OĞLAN)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:047241
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:016486
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:585507
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:537339
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:525293
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5018620
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5112448
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593152
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4120329
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:419773
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:404670
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:394639
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3817315
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3810790
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:357186
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,797 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir izmir web tasarım online siparış programı üye kart sistemi termal yazıcı restaurant programı su programı tüp programı kreş programı market programı veteriner programı taksi programı